www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w roku 2021

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

Gości od stycznia 2007

2021
/11/414 występów/

Występ podczas Biesiady Folklorystycznej

    10 października "Łęczanie" dali koncert podczas V Biesiady Folklorystycznej w Łękach Dukielskich. "Łęczanie" i nasze stowarzyszenie byli gospodarzami tej imprezy, stąd z rozmachem i werwą rozpoczęli ją o godz. 15:00. Opis, zdjęcia i filmy tutaj>>
 

                                          dodano 2021.10.12


Łemkowska biesiada - Svidnik

    24/25 września "Łęczanie" przebywali na Słowacji w niedalekim Svidniku. Gościli tam w związku z realizacją projektu powiatów: krośnieńskiego i svidnickiego pod nazwą "Łemkowska biesiada". Nasz powiat reprezentowali jeszcze dyrektor i pracownicy Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju oraz pracownicy starostwa powiatowego. Ze strony gospodarzy byli to pracownicy Muzeum Kultury Regionalnej w Svidniku, Domu Kultury z zespołem "Makovica" oraz starostwa w Svidniku. Na nasz pobyt złożyło się wiele wydarzeń: zwiedzanie Muzeum, prezentacje powiatów i baz turystycznych, koncerty, sesja zdjęciowa, biesiada i bardzo ciepła atmosfera sprzyjająca wzajemnej życzliwości podczas całego pobytu.
Dziękujemy pięknie Panu Staroście Janowi Pelczarowi, Pani Dyrektor Monice Subik oraz Pani Anecie za zaproszenie, organizację wyjazdu i pobytu oraz zaufanie, którym nas obdarzyli.  fotogaleria >>

                                          dodano 2021.09.26


Festyn w Piotrówce

    19 września "Łęczanie" gościli w Piotrówce w gminie Jedlicze, gdzie odbył się festyn zorganizowany przez tamtejsze stowarzyszenie "Nasza Piotrówka", KGW i Ośrodek Kultury w Jedliczu. Pogoda tego dnia nie dopisała, więc festyn odbył się w domu ludowym, ale była to jedyna niedogodność, gdyż wszystko inne odbyło się zgodnie z planem i w serdecznej, rodzinnej atmosferze. To zasługa głównie pań z KGW i stowarzyszenia na czele z "duszami" przewodnimi Józefą Uram i Dorotą Chudy. W Piotrówce zawsze jest pięknie i rodzinnie, co jest niewątpliwe znakiem rozpoznawczym i walorem ludzi tam żyjących. A że jeszcze obecny był - oprócz władz gminy - nasz były proboszcz, a obecnie proboszcz tamtejszej parafii Łubno Opace ks. Edward Wołos, to i radość nasza była pełna. Udanym koncertem odwdzięczyliśmy się gospodarzom za zaproszenie i wykwintne jadło. Oprócz nas gościł także zespół "Rogowice" oraz gospodynie "Jarzębina" z Piotrówki. Całości dopełnił niezrównany zespół muzyczny "Tanie Dranie" z OK w Jedliczu prezentując polskie i światowe hity w arcyciekawym wykonaniu. Gratulujemy wszystkim i serdecznie za wszystko dziękujemy. fotogaleria>>
 

                                          dodano 2021.09.20


Piknik rodzinny w Kopytowej

    5 września "Łęczanie" gościli w Kopytowej. Okazją był piknik rodzinny zorganizowany przez tamtejsze KGW wespół z zespołem ludowym "Jutrzenka". "Łęczanie" dali ponad półgodzinny koncert który bardzo wszystkim przypadł do gustu. Oprócz naszego zespołu wystąpiły także zespoły z Turaszówki, Świerzowej i Potakówki, dzieci i młodzież z GOK Chorkówka. Imprezę prowadził p. Bogusław Pacek..
Tradycyjny w Kopytowej, obfity posiłek oraz przepiękna pogoda były dopełnieniem udanego, niedzielnego popołudnia w tej pięknej miejscowości. Dziękujemy gospodarzom - na czele z niezrównanym wulkanem energii i pomysłowości p. Ewą  - za zaproszenie. fotogaleria >>

                                          dodano 2021.09.06


Narodowe czytanie w Krośnie

    3 września zespół "Łęczanie" wystąpił na scenie przy Starostwie Powiatowym w Krośnie. Okazją było Narodowe Czytanie dramatu - czy też zamiennie używanego określenia - komedii polskiej pisarki i aktorki Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Narodowe Czytanie organizowane jest od 2012 roku, pod patronatem honorowym pary prezydenckiej . "Łęczanie" tego dnia wystąpili kilka razy.  Dwóje członków zespołu także otrzymało do przeczytania fragmenty utworu, a wszyscy - książkę i słodycze.
Dziękujemy starostwu powiatowemu za zaproszenie, a p. Marysi za wykonane fotografie. fotogaleria >>
 

                                          dodano 2021.09.03


Dożynki diecezjalne w Jaśliskach

    29 sierpnia "Łęczanie" sprawowali oprawę muzyczną  Mszy św. podczas XXXVIII Dożynek Archidiecezji Przemyskiej i Gminy Jaśliska. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył metropolita przemyski ks. abp Adam Szal. Było to dla zespołu nie lada wyzwanie zważywszy na fakt, że wykonaliśmy uroczystą intradę na Przeistoczenie, 2 pieśni indywidualne przed Mszą św. i 7 animując śpiew wespół z wiernymi zebranymi w świątyni parafialnej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a zarazem Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi w Jaśliskach. Po Mszy św. zostaliśmy jeszcze poproszeni przez redaktorów TVP 3 o/Rzeszów o nagranie 2 pieśni przed  ołtarzem głównym.
Wdzięczni jesteśmy za zaproszenie i zaufanie, które organizatorzy złożyli na nasz zespół - wzmocniony na tę niebywałą okazję saksofonistą, p. Wiesławem i perkusistą Arkadiuszem, którym serdecznie dziękujemy.
I tylko trochę szkoda, że uroczystość - z powodu deszczowej aury - nie odbyła się na rynku jaśliskim i nie mogły odbyć się późniejsze koncerty na estradzie. Niemniej poczytujemy sobie za wielki zaszczyt i jedno z większych wydarzeń w naszej muzycznej historii, że mogliśmy czynnie i pięknie uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu.   retransmisja Mszy św. z fara tv>>  film ze strony parafii>>  nagranie TVP 3 Rzeszów>> fotogaleria>>
 

                                          dodano 2021.08.30


Dożynki wiejskie

    14 sierpnia "Łęczanie" dali koncert podczas Dożynek Wiejskich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Kółko Rolnicze.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gościnę. Opis i zdjęcia tutaj>>
 

                                          dodano 2021.08.15


Święto Smaków Regionalnych - Dzwonowa

    7 sierpnia "Łęczanie" gościli w gminie Jodłowa, w malowniczej Dzwonowej. Okazją było II Powiatowe Święto Potraw Regionalnych o tradycyjnie brzmiącej nazwie JURZYNA, czyli - jak dawniej mówiono - podwieczorek dla żniwiarzy. Prezentowało się 13 Kół Gospodyń, z których wszystkie przygotowały konkursowe potrawy regionalne, a większość jeszcze -  prezentacje żniwnych obyczajów. Wszystkie potrawy oceniała komisja powołana przez organizatorów. Wszystkie Koła otrzymały upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.
Okrasą imprezy były występy zespołów, które od lat łączy serdeczna przyjaźń: "Jodłowianie" z Jodłowej, "W kuźni u kowala" z Kowalowej i zespół "Łęczanie". Każdy z nas dał z siebie wiele, żeby to piękne wydarzenie pozostało w sercach wszystkich na długi czas.
Dziękujemy zespołom i organizatorom za zaproszenie i rodzinną atmosferę, Kołom Gospodyń za sowite ugoszczenie - wszak i my mogliśmy pyszności regionu pilzneńskiego próbować do woli, aż mało miejsca pozostało w żołądkach na obiad.
Podziękowania szczególne kierujemy dla "duszy" całej imprezy, szefowej zespołu Jodłowianie i sołtys Dzwonowej Ani Mikrut.
Za wszystko, wszystkim dziękujemy!  fotogaleria >>
 

                                          dodano 2021.08.08


Spokanie ludowych muzyków "Dolina Łącka" - Łąka

    25 lipca "Łęczanie" wystąpili w gminie Trzebownisko podczas jubileuszowych Spotkań Muzyków i Śpiewaków Ludowych. Była to XXV edycja tej dwudniowej imprezy. Wystąpiło w niej wiele uznanych zespołów z terenu Podkarpacia - ale nie tylko. Nasz zespół sprostał oczekiwaniom organizatorów i publiczności dając przeszło godziny koncert z naszego nowego repertuaru i najlepszych kawałków z lat ubiegłych. Było także nieco sentymentalnie, gdyż z Łąki pochodzi nasz wieloletni proboszcz ks. Edward, a Spotkania prowadził p. Czesław Drąg, który przez kilka lat prowadził także nasze Spotkania Folklorystyczne w Łękach Dukielskich z ramienia współorganizatora tychże Spotkań, Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Była również obecna p. Maria Kurek z mężem, wieloletnia przewodnicząca KGW w sąsiedniej Bóbrce, a obecnie mieszkająca w Rzeszowie.
      Dziękujemy za zaproszenie i gościnę p. dyrektorowi GOK-u w Trzebownisku Wiesławowi Sierżędze i wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu i koncertu w tej pięknej miejscowości. fotogaleria >>
     Filmy z występu na naszej stronie na You Tube lub wejście ze strony głównej zespołu>>
      Za zdjęcia i filmy dziękujemy Damianowi.

                                          dodano 2021.07.26


Malinowe Święto - Sołonka

    11 lipca "Łęczanie" gościli w gminie Lubenia k/Rzeszowa, gdzie miała miejsce "słodka" impreza pn. "Malinowe święto". Atrakcji było co niemiara, więc każdy mógł zaspokoić swoje gusta. "Łęczanie" wystąpili w bardzo długim bloku prezentując utwory regionalne, biesiadne, a także piosenki czeskie, słowackie i ukraińskie. Zwieńczeniem naszego bardzo udanego występu była biesiada przy stołach. W jej trakcie był konkurs piosenek biesiadnych animowanych i prowadzonych przez zespół, a poszczególne melodie wykonywali w różnych składach osobowych widzowie. Spośród nich - wespół z prowadzącym-wodzirejem p. Andrzejem Piecuchem - wybraliśmy "króla i królową malin". Zabawa była przednia, a zaangażowanie widowni przerosło nasze wyobrażenia.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą zabawę. fotogaleria >>
 

                                          dodano 2021.07.12


Jubileusz zespołu "W Kużni u Kowala - Kowalowa

     4 lipca zespół "Łęczanie" wyjechał do powiatu tarnowskiego w Małopolsce, gdzie w uroczej Kowalowej świętowaliśmy - wśród wielu zespołów i gości - 35. lecie zespołu ludowego "W Kuźni u Kowala". Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji zespołu o godz. 12. tej , po której przeszliśmy w barwnym korowodzie na plac przy szkole podstawowej gdzie miała miejsce część oficjalna, przemówienia, podziękowania, wręczenie dyplomów i upominków. Także nasz zespół podziękował słownie i wręczając upominki za wieloletnią współpracę z zespołem, który wprost tryska energią i radością. A to wszystko niewątpliwie za sprawą współzałożyciela zespołu pana Andrzeja Nalepki - dobrej, radosnej duszy i zarazem człowieka - instytucji, który wychował całe pokolenia muzyków w Kowalowej i okolicznych miejscowościach.
    Po części oficjalnej udaliśmy się do szkoły na uroczysty obiad, a potem już rozpoczęła się uczta muzyczna, która trwała do późnych godzin popołudniowych, Nasz zespół zaprezentował się wyśmienicie tym bardziej, że preferuje nieco inny styl muzyki, aniżeli zespoły z Małopolski, czy zachodnich rejonów Podkarpacia. Było to zatem wielkie urozmaicenie w prezentacji zespołów. I my także otrzymaliśmy pamiątkowe suweniry, a dodatkowo zespół pamiątkowe, jubileuszowe upominki od gospodarzy.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i gościnę zespołowi, Ośrodkowi Kultury w Ryglicach oraz szczególnie Panu Andrzejowi, dzięki któremu nasza przyjaźń i wzajemna wymiana trwa już kilkanaście lat.
Nadmienić również trzeba w kontekście tego występu, że po raz pierwszy wystąpiły z nami przedstawicielki młodego pokolenia śpiewaczek Anna Hunger i Justyna Kandefer. Im również należą się podziękowania za odwagę i poświęcenie wraz z życzeniami wytrwałości.. fotogaleria >>
 

                                          dodano 2021.07.06


 

Planowane najbliższe występy w tym roku:

24/25 września - Śvidnik, Słowacja

 

 

   

                                         


 
       

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen Wszelkie prawa zastrzeżone