www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w roku 2007

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 

2007
/22 występy/
     
24 listopada "Łęczanie" śpiewali podczas biesiady w Wietrznie organizowanej przez tamtejsze KGW. Więcej fotek z tego wydarzenia w AKTUALNOŚCIACH.
 
 
      11 listopada zespół uświetnił uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej społeczności która odbyła się w parafii polsko-katolickiej pw. Dobrego Pasterza. Przygotował piękną oprawę muzyczną Mszy św.
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
27 października  "Łęczanie" wystąpili z koncertem piosenek ukraińskich, słowackich i czeskich podczas II Dnia Seniora w Łękach Dukielskich.
 
 
   15/16 września zespół "Łęczanie" przebywał w Mińsku Mazowieckim na Ogólnopolskim Festiwalu Chleba. Dwudniowa eskapada przyniosła całą masę przeżyć i emocji. Mogliśmy zobaczyć i posłuchać zespoły ludowe z całej Polski, a także profesjonalne zespoły "Trebunie Tutki" oraz "Mazowsze". Nasz występ został wysoko oceniony czego dowodem jest fakt, że otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrodę pieniężną. Ponadto zdobyliśmy masę doświadczeń, jak należy pokierować naszą pracą w przyszłości.
 
        
 
 
 
 
9 września "Łęczanie" reprezentowali gminę Dukla - jako grupa wieńcowa - podczas Dożynek Powiatowych w Rogach, a następnie dali koncert w sali GOK w Miejscu Piastowym.
        
 
 
     
 
 
2 września gościliśmy na Dożynkach Gminy Lutowiska w Pszczelinach. Nasz zespół był jedynym, który tam wystąpił. Czekano tam na nas bardzo długo, bo mieliśmy niemiłą przygodę z autobusem i drogę odbywaliśmy "na raty" i różnymi pojazdami. Ale za to było pięknie w śpiewie, na widowni oraz mogliśmy podziwiać uroczy krajobraz Bieszczadów.  
        
 
 
 
 
 
25 sierpnia "Łęczanie" mieli zaszczyt zainaugurować Euroregionalne Karpackie Klimaty w Krośnie. Udany, dwukrotny występ oraz poprowadzenie z pieśnią uroczystego korowodu - z władzami samorządowymi kilku państw - poczytujemy sobie za zaszczyt tym bardziej, że zdobyliśmy uznanie u władz kulturalnych i zespołu z Koszyc. I znów otrzymaliśmy wstępne zaproszenia do Koszyc i na wieczór kolęd organizowanych w zimie przez KDK w Krośnie.
      

 

 

19 sierpnia "Łęczanie" spędzili bardzo pracowicie. Najpierw wystąpiliśmy w Ropczycach podczas Gminnych Dożynek, a następnie udaliśmy się do Rymanowa Zdroju na koncert w ramach konkursu "Na dwa świerszcze i kapelę". Mimo zmęczenia i wielu przejechanych kilometrów, obydwa występy przyniosły nam wielką frajdę. Były udane pod każdym względem, a naszym odbiorcom sprawiły wiele radości i wspaniałych wzruszeń.

Ropczyce

 

 

 

Rymanów

 

 

 

 
15 sierpnia uczestniczyliśmy w Dożynkach miejskich w Boguchwale. Dwukrotny koncert zespołu przysporzył nam wielu zwolenników, gdyż byliśmy dla tamtejszego folkloru "przeciwwagą" ze swym repertuarem. Zapewniano nas o pamięci o naszym zespole w przyszłym roku, co najlepiej świadczy o poziomie, który tam zaprezentowaliśmy. Zespół wystąpił w nieco "okrojonym" składzie ze względu na udział naszych pań w Dożynkach w Łękach. Zaprosiliśmy do Łęk w zamian za naszą nieobecność zespół z Chorkówki.
 
 
 
 
 
     
 
11 sierpnia zespół przygotował tradycyjną bramę podczas wesela córki naszej śpiewaczki Bogusławy Szydło - Anety. Sprawiliśmy tym sporą radość młodej parze, Boguśce i gościom. Zostaliśmy za to sowicie ugoszczeni.
 
       
 
 
 
 
4 sierpnia zespół wyjechał na Słowację do Kamienky k/Starej Lubovny. Zaśpiewał tam w cerkwi Greko-Katolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela oraz dał dwukrotny koncert w sali tamtejszego Domu Kultury. Okazją było święto Zwyczajów i Tradycji gminy Kamienka. Sprawiliśmy gospodarzom wielką radość i niespodziankę, gdyż zespół wykonał piosenki w czterech językach: polskim, czeskim, słowackim i ukraińskim. Zostaliśmy za to sowicie nagrodzeni wielką owacją oraz otrzymaliśmy wstępne zaproszenie na takie spotkanie w Kamience za rok.
  
 
 
 
 
 
    
22 lipca "Łęczanie" wystąpili w roli gospodarza podczas III edycji Spotkań Folklorystycznych w Łękach Dukielskich
 
 

       24 czerwca zespół wystąpił w skansenie w Bóbrce podczas tradycyjnych Sobótek. Była okazja do spotkania z zespołami, które w ubiegłym roku uczestniczyły u nas, w Łękach, w Spotkaniach Folklorystycznych oraz z bardzo liczną widownią. Podczas dwóch swoich wejść zespół zaprezentował dwa odmienne koncerty: melodii ukraińskich, czeskich i słowackich oraz - w drugim wejściu - samych polskich. Żywo i spontanicznie reagująca publiczność bardzo dobrze odebrała nasz występ i domagała się naszego pozostania dłużej na scenie.

     
 
 
 
 
  23 czerwca ponownie śpiewaliśmy w Dukli. Okazją były tradycyjne Sobótki. Tym razem występ "Łęczan" przebiegał bez zakłóceń pogodowych. By jednak tradycji imprez w parku stało się zadość, występująca po nas kapela z Nowego Żmigrodu musiała się pilnie ewakuować ze sceny, gdyż nad Duklą rozszalała się potężna burza.
    
 
 
 
 
      3 czerwca "Łęczanie" wystąpili w Dukli. Okazją ku temu był charytatywny piknik organizowany przez Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Cergowie. W ramach pikniku prowadzona była zbiórka do puszek na cele DPS, rozegrany został mecz pomiędzy księżmi, a samorządowcami oraz wystąpili "Łęczanie" ze swoim - swojskim tym razem - repertuarem pieśni i piosenek. Niestety, pogoda sprawiła nam niespodziankę i podczas naszego koncertu cały czas padało. "Łęczanie" jednak, to zaprawiona w różnych sytuacjach "drużyna", więc i z tym sobie poradziliśmy, bo estrada nie była zabezpieczona przed deszczem.

 

        20 maja "Łęczanie" gościli na XVII edycji "KERMESZU" w Olchowcu.      Występ swój rozpoczęliśmy równo z deszczem, by po wyśpiewaniu kilku melodii zobaczyć nad Olchowcem słońce. Na życzenie organizatorów zespół wykonał melodie w kilku językach: polskim, czeskim, słowackim i ukraińskim, dostosowując się do charakteru łemkowskiego święta. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i nagrodzeni gromkimi brawami. Na widowni panowała wspaniała atmosfera zabawy. Panie wystąpiły w chustach na głowie, a panowie w nowych, wyszywanych koszulach oraz z białymi pasami. Tym gestem chcieliśmy dostosować się do całości imprezy.

 

 
 
 
 
 
19 maja po raz pierwszy dwa zespoły /męski i żeński/ wystąpiły na Przeglądzie Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA w Korczynie. Była to XXIII edycja tego przeglądu. Zespoły zostały dostrzeżone i bardzo dobrze odebrane zarówno przez innych wykonawców, jak też organizatorów innych tego typu imprez. Być może zaowocuje to możliwością prezentacji naszego dorobku i repertuaru w centralnej Polsce na jesieni. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, które dołączą do kolekcji dokumentującej nasze dokonania.

 

 

 

21 stycznia zespół uświetnił Mszę ekumeniczną w Kościele Polsko-Katolickim w Łękach Dukielskich. Specyficzna atmosfera, sceneria i kameralne warunki stworzyły wspaniały nastrój do śpiewu. Wykonanie kolęd i pieśni ekumenicznych przyniosło wiele doniosłych przeżyć duchowych dla zgromadzonych wiernych z obydwu Kościołów.

 

 

15 stycznia 2007 "Łęczanie” uczestniczyli w przeglądzie kolęd i pastorałek w Chorkówce. Jako anonsowany przez organizatorów "Gość specjalny" zespół nie zawiódł licznie zgromadzonej publiczności i władz gminy. Przepiękne wykonanie kolęd i pastorałek, które na 9 zespołów były jedynymi i bardzo oryginalnymi przyniosło wiele zachwytu i gościom i samemu zespołowi. Później był poczęstunek i dalsze kolędowanie.

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen