INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAhttp://warsawcc.pl/punktor-duzy.gifŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  
2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022

WYDARZENIA 2011


    27 października miało miejsce uroczyste poświęcenie plebanii. Tego dnia Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Episkopatu Polski, ordynariusz diecezji przemyskiej. Mszę św. koncelebrowali: ks. Tadeusz Nowak - dziekan dekanatu dukielskiego, ks. Tadeusz Urban - proboszcz z Kobylan, ks. Jan Wilusz - nasz rodak oraz ks. Alojzy Szwed - proboszcz naszej parafii. We Mszy św. udział wzięli zaproszeni przez ks. proboszcza wykonawcy plebanii: Tadeusz Drozd, Alicja i Wacław Pernalowie oraz Mateusz Delimata, który czuwał nad całością. Ks. Proboszcz podziękował im, a także następującym osobom: Wiesławowi Szumlasowi za przygotowanie planów, Markowi Szołtunowi za prace geodezyjne, Januszowi Zimie i Pawłowi Śliwińskiemu za prace wykończeniowe oraz Piotrowi Chomentowskiemu za prace niwelacyjne koparką. Szczególnie serdecznie podziękował wszystkim parafianom ofiarodawcom i Komitetowym. O sprawowanie w ich intencji Mszy św. poprosił ks. abpa Michalika.
       W homilii ks. abp podniósł wątek ofiarności, która  - gdy jest bezinteresowna - szczególnie ubogaca dawcę. W tym kontekście okazał swój podziw dla dzieł prowadzonych w Łękach Dukielskich - i to w tak krótkim czasie - budowy kościoła i plebanii.
       W dalszej części homilii ks. abp zwrócił uwagę na potrzebę nieustannego dbania o sprawy duchowe w kontekście szerzącej się ateizacji i nihilizmu oraz - w odniesieniu do polityki - niebezpiecznego zjawiska wejścia do sejmu RP partii taniego populizmu, który przejawia się w walce z krzyżem, Kościołem, rodziną i wszelkimi wyższymi wartościami.
       Oprawę muzyczną i liturgiczną Mszy św. sprawował chór "Łęczanie" z naszej parafii.
       Po uroczystej Mszy św. i błogosławieństwie ks. abp, księża z dekanatu i zaproszeni goście udali się na plebanię, gdzie miał miejsce obrzęd poświęcenia. Po stosownych modlitwach i pobłogosławieniu, ks abp kolejno święcił wszystkie pomieszczenia plebanii. Po poświęceniu ks. Proboszcz zaprosił wszystkich na kolację.
 
Galeria /39 zdjęć/

     W dniach 17-22 października odbywały się w naszej parafii Misje Święte. Ostatnie Misje były 12 lat temu. Program Misji był bardzo bogaty i wniósł powiew nowego ducha w serca naszych parafian, którzy bardzo licznie w nich uczestniczyli. Przygotowaniem do Misji była peregrynacja Różańca Świętego po domach naszej parafii, która trwała od 18 września. Siewcą Bożego Słowa podczas Misji był ks. prał. Józef Niżnik, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej, proboszcz z sanktuarium św. Andrzeja Boboli ze Strachociny.

     Na program Parafialnych Misji Świętych złożyły się:

     Poniedziałek 17X: 16.30 Różaniec, 17.00 Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich, po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet, 19.00 Nauka stanowa dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, 20.30 Spotkanie z Maryją przygotowujące do wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej

     Wtorek 18 X: 9.00 Msza św. z nauką misyjną, 11.00 Msza św. z nauką misyjną dla uczniów SP, 16.30 Różaniec, 17.00 Msza św. z nauką misyjną, po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn, 19.00 Nauka stanowa dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, 20.30 Spotkanie z Maryją

     Środa 19 X: 8.30 Msza św. bez kazania, 9.00 Nabożeństwo przebłagalne za grzechy dla uczniów SP i Gimnazjum, 15.00 Błogosławieństwo dzieci przedszkolnych, 16.30 Różaniec, 17.00 Nabożeństwo przebłagalne za grzechy dla dorosłych, 20.30 Spotkanie z Maryją

     Czwartek 20 X: 9.00 Msza św. z nauką misyjną, 10.00-11.00 Spowiedź misyjna, 11.00 Nauka dla uczniów SP i Gimnazjum, 11.30-12.30 Spowiedź misyjna dla uczniów SP i Gimnazjum, 15.00-17.00 Spowiedź misyjna, 17.00 Msza św. z procesją na cmentarz w połączeniu z Różańcem

     Piątek 21 X: 9.00 Msza św. z nauką dla osób starszych i chorych, 10.30 Spowiedź misyjna i Komunia dla chorych po domach, 15.30 Msza św. z Komunią misyjną dla dzieci SP, 16.30 Różaniec, 17.00 Msza św. i odnowienie ślubów małżeńskich, 19.30 Msza św. z Komunią misyjną dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

     Sobota 22 X: 8.30 Różaniec, 9.00 Msza św. z Komunią misyjną dla Rodzin, 11.00 Msza św. z Komunią misyjną dla Rodzin, Poświęcenie Krzyża Misyjnego przed kościołem, zakończenie Misji św.

/ fotogaleria - 83 fotografie /


       W niedzielę, 9 października – po raz pierwszy po beatyfikacji papieża-Polaka – obchodziliśmy XI Dzień Papieski. W tym roku ten Dzień przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Podczas uroczystej sumy dzieci i młodzież naszej szkoły, pod kierunkiem swoich nauczycieli, przygotowały montaż słowno-muzyczny poświęcony bł. Janowi Pawłowi II oraz oprawę muzyczną i liturgiczną Eucharystii. Była to także kolejna, 9. rocznica nadania naszej szkole imienia papieża. Gośćmi naszej społeczności byli burmistrzowie gminy Dukla: pp. Marek Górak i Andrzej Bytnar z małżonkami. Po Mszy św. nastąpiło ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II.

Kliknij w obrazek /36 zdjęć/


     Końcem września w parafii wykonano ważne prace: w świątyni wymieniono środkowe okna, które będą już mogły być otwierane. Środki na ten cel pochodziły od naszej krajanki, p. Heleny Sikorowej z USA, która w testamencie zapisała określoną kwotę na rzecz naszej parafii, którą przekazała córka Sandra.  Kolejną ważną pracą było wykonanie drogi przez cmentarz. I tutaj prace wykonano dzięki uprzejmości dobroczyńców: Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Drogowych i Kopalni w Lipowicy z p. Wiesławem Jakiełą oraz p. Piotrowi Chomentowskiemu, naszemu parafianinowi, który nieodpłatnie wykonał swoją koparką prace ziemne i niwelacyjne. 10 października z kolei został wymieniony krzyż misyjny przed kościołem. Wykonawcą był p. Józef Urban, a drzewo modrzewiowe ofiarowała na ten cel rodzina z parafii pp. Józefa i Stanisław Węgrzynowie.

Kliknij w obrazek /78 zdjęć/


     18 września przeżywaliśmy w naszej parafii niecodzienną uroczystość. Przed Misjami, przewidzianymi w naszej parafii na połowę października, 14 rodzin otrzymało Różańce, które przez miesiąc będą "wędrować" po rodzinach, jako przygotowanie do Misji. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prał Józef Niżnik, który będzie głosił u nas Misje. Po Komunii zostały poświęcone i rozdane Różańce, a także udzielone zostało specjalne błogosławieństwo z tym związane. Oprawę muzyczną i liturgiczną Mszy św. sprawował chór "Łęczanie".

Kliknij w obrazek /12 zdjęć/


     15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, to tradycyjnie dzień dziękczynienia za plony. W naszej parafii uroczystość ta  miała w tym roku dwudniowy charakter, gdyż dzień wcześniej odbyły się Dożynki wiejskie. Natomiast parafialne święto, połączone z poświęceniem "ziela" i wieńca dożynkowego miało bardzo uroczysty charakter. Piękny wieniec w kształcie kielicha, wykonany przez p. Zofię Leśniak, był przyniesiony do świątyni przez Akcję Katolicką i Stowarzyszenie "Jedność". Gospodarzami byli: z Akcji Katolickiej p. Zofia Welcer, a ze Stowarzyszenia p. Stanisław Kubicki. Były także Panie z Koła Gospodyń w strojach ludowych z chlebem  i z upieczonymi smakołykami w koszykach. Po poświęceniu i Mszy św. zostały pokrojone chleby i dzielono się nimi na zakończenie.

                                      Kliknij obok w obrazek /63 zdjęcia/

    


    30 czerwca w naszej świątyni miało miejsce zakończenie nabożeństw czerwcowych, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Ulewny deszcz spowodował, że nie odbyła się procesja. W dniu następnym, 1 lipca przeżywaliśmy w naszej wspólnocie uroczystość odpustową z racji Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Fotogalerie z tych wydarzeń pozwolą na jeszcze jedno przeżycie tych chwil, a nieobecnym pozwolą doświadczyć ich piękna.

                 Wianki, błogosławieństwo dzieci              Odpust parafialny
                             / 61 zdjęć /                                   / 85 zdjęć /

 


  23 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, bardzo licznie uczestniczyliśmy we Mszy Św. i procesji po naszych ulicach. Pięknie przygotowane ołtarze, sporo dzieci z kwiatami i dzwoneczkami, strażacy z Łęk i Myszkowskiego, młodzież niosąca feretrony - to wszystko ubogaciło swym pięknem ten dzień, który jest nie tylko tym, że Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie "zagrody nasze widzieć przychodzi", ale z naszej strony jest to publiczne wyznanie wiary w tegoż Chrystusa.

Procesja Bożego Ciała /127 zdjęć/


22 maja kolejne, bardzo ważne wydarzenie w naszej parafii. Była nią I Komunia Święta, do której w tym roku przystąpiło 12 dzieci z klasy II. Jak ją przeżywała nasza wspólnota możemy zobaczyć w fotogalerii.

I Komunia Święta /125 zdjęć/


    11, 13 i 14 maja przeżywaliśmy doniosłe dni w naszej parafii. W tych dniach kanoniczną wizytację przeprowadził ks. bp Marian Rojek, biskup pomocniczy diecezji przemyskiej. 11 maja gościł w szkolnej społeczności, 13 maja udzielił sakramentu bierzmowania 42. osobowej grupie młodzieży z naszej parafii. Po Mszy św. odbyło się spotkanie ks. bpa i dziekana naszego dekanatu z przedstawicielami grup, działającymi w naszej parafii oraz przedstawicielami organizacji wiejskich i osobami współpracującymi z parafią. 14 maja ks. bp przewodniczył nabożeństwu fatimskiemu i poprowadził modlitwę za zmarłych na naszym cmentarzu. W tym dniu dokonał również sprawdzenia parafialnych ksiąg. Oto bogata fotogaleria z tych dni /zdjęcia szkolne wykonała A. Łajdanowicz, z nabożeństwa fatimskiego T. Wierdak/:

            11 maja /32 zdjęcia/           13 maja /130 zdjęć/          14 maja /93 zdjęcia/

     


     Za nami Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne. Na fotografiach zatrzymany został w kadrze obiektywu ten czas, który można zobaczyć w dwóch galeriach: po lewej, od Niedzieli Palmowej, do Wielkiego Piątku /104 fotografie/ oraz Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania po prawej /195 fotografii/.    

                               

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen