INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAhttp://warsawcc.pl/punktor-duzy.gifŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  
2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022

WYDARZENIA 2010


 
25 grudnia. poświęcenie nowej szopki.

     W Uroczystość Bożego Narodzenia ks. Proboszcz poświęcił nową szopkę, do której wszystkie figury ufundowali pp. Lucyna i Stanisław Kubiccy. Wykonawcą całości był p. Edward Łajdanowicz, przy wydatnej pomocy małżonki, p. Krystyny. Ksiądz Proboszcz serdecznie podziękował za wszystkie ofiary i trudy wymienionym osobom.

       Po przywiezieniu figur                       Przymiarka rozłożenia figur               Przewiezienie od p. Łajdanowiczów
                                               Montaż                                                                   Poświęcenie

11  VI  Uroczystość Najświętszego  Serca Pana  Jezusa

    Uroczystość odpustowa w naszej parafii wypadła w dniu niezwykłych upałów. Mszom świętym przewodniczył i kazania wygłosił o. Jakub Zieliński, redemptorysta posługujący w Borysławiu na Ukrainie. W procesji uczestniczyło 12 kapłanów. Oprawę muzyczną i liturgiczną sprawował zespół "Łęczanie", a modlitwy wiernych i procesję z darami Panie z Koła Gospodyń, które ufundowały nakrycie na stolik w prezbiterium ołtarza.
     Po Mszach św. zbierane były ofiary na budowę świątyni w Borysławiu /więcej info na ten temat tutaj /.

Fotogaleria /55 zdjęć/


10 VI   Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci

     Poświęcenia wianków dokonał o. Jakub Zieliński, redemptorysta, który przybył do naszej parafii z okazji odpustu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po procesji o. Jakub z ks. Proboszczem dokonali aktu błogosławieństwa dzieci. Dzieciaki wyróżniające się codziennym udziałem podczas procesji z okazji obchodów Oktawy Bożego Ciała otrzymały słodkie upominki.

Fotogaleria /60 zdjęć/


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

    Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało, to kolejne ważne wydarzenie w życiu naszej parafii. Piękne ołtarze przygotowane przez rejony IV-VII  oraz liczny udział wiernych - w tym wiele z małymi dziećmi - były widomym znakiem naszej wiary, umiłowania Eucharystii i przywiązania do tradycji. Do pełni przeżyć duchowych dostosowała się - jak zwykle w tę Uroczystość - piękna pogoda, która w tym roku nas nie rozpieszcza. Po procesji znów zaczął padać deszcz...

Fotogaleria /93 zdjęcia/


I Komunia Święta

      23 maja skromna, bo zaledwie 13. osobowa grupa dzieci, przyjęła po raz pierwszy w swym życiu Pana Jezusa - obecnego w Sakramencie Eucharystii - do swoich serc. Piękna, słoneczna pogoda również "dostosowała" się do tego wyjątkowego dnia w naszej parafii, gdyż poprzednie niedziele  i tygodnie były wyjątkowo zimne i deszczowe. A autorem wszystkich fotografii w tym roku był Tadeusz. Zobaczmy jego dzieło w poniższej fotogalerii.

 

Fotogaleria /124 zdjęcia/


Wielkanocne spotkanie  parafian obydwu Kościołów

     25 kwietnia odbyło się kolejne Spotkanie parafian obydwu naszych kościołów przy wielkanocnym stole. Spotkanie - jak co roku - było współorganizowane przez ks. prob Alojzego Szweda i Koło Gospodyń Wiejskich. Obecny był ks. Roman Jagiełło oraz sołtys wsi .p. Tomasz Węgrzyn z małżonką.
     Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie modlitwami, odczytaniem stosownego fragmentu Ewangelii przez ks. Romana, poświęceniem pokarmów oraz śpiewem pieśni wielkanocnej.
     Po posiłku część "rozrywkową" Spotkania prowadziły niezrównane panie: Alfreda, Helena oraz Irena.
Fotogaleria /19 zdjęć/


 
Od Niedzieli Palmowej, do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
Fotogaleria /219 zdjęć/

       

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen