INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAhttp://warsawcc.pl/punktor-duzy.gifŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  
2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022

WYDARZENIA 2009


2009
 
        15 sierpnia 2009. Uroczystość Wniebowzięcia Maryi to tradycyjny dzień dziękczynienia za plony. W tym roku w naszej parafii wieńce wykonali: Akcja Katolicka, Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie "JEDNOŚĆ". Podczas uroczystej sumy zostały poświęcone wieńce oraz przyniesione przez wiernych bukiety z ziół, kwiatów, owoców i zbóż. Sumie przewodniczył ks. Jan Wilusz. Po Mszy św. przyniesione chleby, bułki i inne smakołyki upieczone przez nasze Panie zostały podzielone i rozdane wśród uczestników nabożeństwa.
 
Kliknij w obrazek /67 zdjęć/

 

19 czerwca. Odpust parafialny.
 
Kliknij w obrazek /85 zdjęć/
 

 
       18 czerwca. Poświęcenie wianków, procesja, błogosławieństwo małych dzieci i zakończenie nauki przez przez uczniów klasy III Gimnazjum to kolejne, ważne wydarzenia w naszej parafii. Zostały zawarte w jednej fotogalerii.
Kliknij w obrazek /86 zdjęcia/
 

 
      11 czerwca. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu - wyjątkowo licznie - uczestniczyliśmy we Mszy Św. oraz procesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez parafian z rejonów: Myszkowskie, I, II, III.
 
Kliknij w obrazek /84 zdjęcia/
 

     9 czerwca w klasztorze oo. Bernardynów w Dukli, bp Adam Szal udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszego dekanatu. Z naszej parafii sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 25 osób. Ten doniosły moment zawarty jest w galerii zdjęć wykonanych przez Sylwię i Patryka.
Kliknij w obrazek /52 zdjęcia/

    I Komunia Święta. 19 dzieci z klasy II przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa pod postacią Eucharystii. 10 maj pozostanie w ich sercach wieczystą pamiątką. Ten piękny dzień został uwieczniony na tysiącach fotografii. Na stronie parafialnej zostało zamieszczonych "jedynie" 144.
Kliknij w obrazek /144 zdjęcia/

 


      Przeżywanie w duchu wiary i wspólnoty tajemnicy Zmartwychwstania było udziałem grup wiernych obydwu naszych Kościołów 26 kwietnia. Tradycyjne "Jajko wielkanocne" organizowane - jak zwykle - przez Panie z KGW zgromadziło ponad 40 osób na czele z proboszczami obydwu parafii. Po odśpiewaniu pieśni Wielkanocnej, odczytaniu Ewangelii i błogosławieństwie pokarmów spożyliśmy wspólny posiłek. Później były zabawy śpiewy, dużo radości i ciepłej, radosnej atmosfery. Takich właśnie spotkań brakuje częściej...
 
Kliknij w obrazek /33 zdjęcia/

 

     Najważniejsze święta chrześcijaństwa, Wielki Tydzień i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii był przeżywany bardzo głęboko w duchu wiary i skupienia. Klimat tych bogatych w wydarzenia i przeżycia duchowe dni, oddaje galeria fotografii.

Kliknij w obrazek /199 zdjęć/

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen