INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAhttp://warsawcc.pl/punktor-duzy.gifŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  
2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022

WYDARZENIA 2008/2


                
                        
     15 sierpnia. W tym dniu, w Święto Wniebowzięcia Maryi, dziękowaliśmy Panu Bogu za plony. Były piękne wieńce dożynkowe: wiejski, Koła Gospodyń i Akcji Katolickiej. Zarówno one, jak też ziele przyniesione przez parafian, zostały poświęcone na uroczystej sumie. Później było dzielenie się chlebem i smacznościami przygotowanymi przez panie z KGW. Wszystko zostało uwiecznione na fotografiach admina, Leszka i Roberta. Dziękujemy.

GALERIA

     22 czerwca świętowaliśmy 20. rocznicę święceń kapłańskich ks. prob. Alojzego Szweda. W przygotowanie i oprawę tego dnia włączyły się wszystkie organizacje działające w naszej społeczności. Po Mszy św., na której Ks. Proboszcz otrzymał od parafian komplet kapłański /zestaw wszystkich akcesoriów potrzebnych do odprawienia Mszy św. np. w czasie podróży/, udaliśmy się do małej salki. Tam poszczególne organizacje, jak też i osoby prywatne, składały Księdzu Proboszczowi życzenia i okolicznościowe upominki. Obecni byli także: ks. Jan Wilusz i ks. Roman Jagiełło z parafii polsko-kat. pw. Dobrego Pasterza. Potem był wspólny obiad, słodkości i pamiątkowe fotografie.

GALERIA

 
     8 czerwca przeżywaliśmy w parafii podniosłą uroczystość: jubileusz 50. lecia święceń kapłańskich naszego rodaka, ks. Jana Wilusza. Dostojny Jubilat otrzymał od Ks. Proboszcza krzyż, a od współparafian kosz pełen kwiatów, okolicznościowy podarek i moc życzeń - również śpiewanych. Uroczystą oprawę muzyczną i liturgiczną przygotował zespół "Łęczanie" i  członkowie Akcji Katolickiej. Ks. Jan odprawił uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową i udzielił błogosławieństwa, które jest związane z odpustem.

 

GALERIA
 

 

30 maja przeżywaliśmy Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa - odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa na fotografii wykonanej przez Izkę.
 
GALERIA
 

 

29 maja, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, odbyła się procesja,  miał miejsce obrzęd poświęcenia wianków i błogosławieństwa dzieci.
 
GALERIA
 
 
25 maja był w naszej parafii dniem I Komunii Świętej. Sakrament Eucharystii przyjęło po raz pierwszy 28 dzieci.
 
GALERIA
 
 
www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen