INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


 
WYDARZENIA PARAFIALNE:  
2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022 - 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2023-06-04


NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ


Z EWANGELII  J 3, 16-18 Jezus powiedział do Nikodema: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego”.


Twoje życie pochodzi od Boga. To On cię stworzył. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego to zrobił? Jaka myśl przyświecała Mu wówczas, kiedy planował twoje narodziny? Z pewnością nie chodziło Mu o to, żeby cię udręczyć. Nie było Jego celem to, żebyś był nieszczęśliwy – ani tu na ziemi, ani tym bardziej w wieczności. To byłoby nielogiczne.

Bóg stworzył cię, by podzielić się z tobą swoim szczęściem. Zapragnął dać ci udział w swojej miłości. Nie na jakiś czas, ale na zawsze, na całą wieczność. Jedyną przeszkodą do realizacji tego celu jest nasze odwrócenie się od Boga, czyli grzech. Jednak On się nie zraża naszą niewdzięcznością. Jemu tak bardzo zależy na twoim szczęściu, że był gotowy poświęcić swojego Jedynego Syna, żeby ciebie odzyskać i dać ci szansę powrotu.

Jezus nie przyszedł na ziemię po to, żeby wypominać nam nasze winy, żeby nas rozliczać z dobra i zła i w konsekwencji nas potępić. Jezus przyszedł po to, żeby nas zbawić. Z miłości do ciebie zgodził się przyjąć Krzyż i dał się ubiczować. Zrobił to bez słowa sprzeciwu. Czy ktoś, kto tak postępuje, mógłby mieć względem ciebie złe zamiary? Podziękuj dziś Bogu Ojcu za swoje życie i Jego dobre pragnienia względem ciebie. Podziękuj Jezusowi za to, że dla ciebie cierpiał. Podziękuj Duchowi Świętemu za to, że prowadzi cię ku wiecznemu szczęściu.

Źródło: modlitwawdrodze.pl


LITURGIA SŁOWA I HOMILIE NA DZIŚ >>


1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i w rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą, choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej. To wielka tajemnica naszej wiary, podobnie jak tajemnica obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Za tę obecność Trójcy Świętej w naszym życiu należy się Jej wdzięczność i uwielbienie.
2. W czwartek, 8 czerwca przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO. Procesja Bożego Ciała jest świadectwem naszej wiary, udział w niej jest szczególnym oddaniem czci Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Przez udział w tej procesji pod zwykłymi warunkami zyskamy odpust.
3. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Prosić będziemy o potrzebne dary w życiu codziennym i dojrzałość w wierze.
 • 4. Wiadomości i wydarzenia w diecezji przemyskiej>>

 •                      

   

  W LITURGII TYGODNIA WSPOMINAMY:

                 
                  ŚWIĘTY NA KAŻDY DZIEŃ>>                 
   
  Patroni I orędownicy>>
   
  w poniedziałek - św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  † we wtorek – św. Norberta, biskupa;
  w piątek – wspomnienie św. Efrema Syryjczyka, diakona i doktora Kościoła.                


                                                                                                                      

  SPRAWY PARAFIALNE:

  1. Dzisiaj o godz. 11:30 I Komunia Św. w naszej parafii. O godz. 14:45 Koronka i Msza św. popołudniowa.

  2. W środę o godz. 17:30 Godzinki i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św..

  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po sumie procesja do 4 ołtarzy jak w roku ubiegłym. Prosimy o przygotowanie rejony 7 i 8.

  4. W piątek o godz. 17:30 adoracja zakończona procesją i Msza św.

  5. W przyszłą niedzielę Różaniec przed sumą prowadzi Róża Św. Marii Magdaleny. Po sumie spotkanie uczniów z kl. 6 wraz z rodzicami. O godz. 14:45 Koronka i Msza św. popołudniowa.

  6. Bóg zapłać społeczności szkolnej za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego.

  7. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dary ołtarza - ornat i kwiaty.


  INTENCJE MODLITEWNE
  CZERWIEC
  Intencja papieska:  Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.
  Intencje Róż Żywego Różańca: O dary Ducha świętego dla dzieci i młodzieży, aby byli blisko Boga przez udział w sakramentach świętych, zwłaszcza Eucharystii, prośmy o święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i pracy na misjach z naszej diecezji.