INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017- 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2018-07-15


XV NIEDZIELA ZWYKŁA


Z EWANGELII Mk 6: „Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien!» I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich!»”.

  1. Coraz częściej słyszymy o kimś, kto jest odrzucany lub prześladowany z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa czy to w pracy czy w swojej rodzinie. Marginalizowanie nikomu z nas się nie podoba, ponieważ jest formą śmierci egzystencjalnej, a śmierci się boimy. Jezus odrzucony przez swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych nie uległ zniechęceniu, ale wysyła Dwunastu z misją.

  2. Słowo usłyszane przed chwilą kieruje naszą myśl ku Bożemu wybraniu, powołaniu, posłaniu. Na pewno takimi posłanymi było tych Dwunastu, którzy mieli głosić Dobrą Nowinę. Otrzymali oni konkretne wskazania, jak postępować. Bóg wciąż posyła tych, którzy mniej lub bardziej delikatnie przypominają, że świątynia ma być świątynią Boga, że liturgia ma prowadzić do zjednoczenia z Chrystusem, a nie być tylko spotkaniem towarzyskim czy nawykiem z dzieciństwa. Skoro zostaliśmy szczodrze obdarowani łaską, powinniśmy też przynosić jej owoce w codziennym życiu, w takich, a nie innych okolicznościach, gdy wiele trudności możemy dostrzec – a nie narzekać: bo kraj nie taki, bo bieda, bo politycy zawodzą, bo Kościół nie taki znów święty, bo trzeba myśleć o przyszłości, bo nie wolno żyć historią, przeszłością, bo to już nieaktualne dziś… i tak dalej. Zostańmy z tym pytaniem, niech ono nieco nurtuje w ciągu tygodnia: czy przypadkiem nie wznoszę jakiejś swojej świątyni albo czy nie dałem się wciągnąć w liturgię "świeckości", która z Bogiem nie ma nic wspólnego?


W LITURGII TYGODNIA WSPOMINAMY:

                ŚWIĘTY NA KAŻDY DZIEŃ>>                  Patroni I orędownicy>>
 
   w poniedziałek - NMP z Góry Karmel;
†   w środę – Św. Szymona z Lipnicy, zakonnika;
†   w sobotę - Św. Wawrzyńca z Brindisi, zakonnika;
†   w niedzielę - św. Marii Magdaleny, odpust w Dukli Farze   

MODLITWA ZA PRZYJACIÓŁ

      Ojcze, Proszę Cię, byś pobłogosławi moich przyjaciół.
     Proszę Cię, abyś łaską dotknął ich duszy w tej właśnie chwili. Gdzie jest ból, daj swój pokój i miłosierdzie. Gdzie jest zwątpienie, udziel na nowo ufności w Twoją moc działania. Gdzie jest zmęczenie lub wyczerpanie, proszę Cię, byś udzielił zrozumienia. Cierpliwości i siły, gdy będą uczyli się poddawania Twojemu prowadzeniu. Gdzie jest duchowy zastój, proszę Cię, byś go odnowił przez objawienie Twojej bliskości i przez pociągnięcie ku większej zażyłości z Tobą. Gdzie jest strach, objaw Twoją miłość i udziel Twojej odwagi. Gdzie jest grzech, który blokuje, ujawnij go i zerwij jego panowanie nad życiem moich przyjaciół.
      Udziel im także swojego błogosławieństwa, aby nie doznali niedostatku. Daj im dar rozróżniania, by rozpoznawali siły zła wokół siebie, a także objawiaj moc, którą mają w Tobie, by je pokonywać.
      Dziękuję Ci Boże, za ich czułe, kochające i szczodre serca, każdy gest miłości przez nich mi okazany. Błogosław im Panie i obdarzaj potrzebnymi łaskami. Proszę Cię, byś uczynił to, w imię Jezusa. Maryjo osłaniaj ich swym matczynym płaszczem. Amen.

CYTAT TYGODNIA          

     Niech twoja hojność rozciąga się na każdego żyjącego, a umarłemu nie odmawiaj twojej łaski. (Mądrość Syracha)


     Wszystkim Parafianom i Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask, a dzieciom i młodzieży życzymy radosnych i bezpiecznych wakacyjnych dni!


LITURGIA SŁOWA I HOMILIE NA DZIŚ >>


SPRAWY PARAFIALNE:

  1. W środę Nowenna do MBNP o godz. 18:00 i Msza św.

  2. W piątek od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św.

  3. W przyszłą niedzielę przed sumą Różaniec o 9:30 prowadzi Róża Św. Antoniego.

  4. W przyszłą niedzielę - z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców - po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar na zakup samochodów dla misjonarzy.

  5. Dzisiaj i w następnych dniach zbiórka ofiar na utrzymanie i remont kościoła oraz spłatę chodnika na cmentarzu.

  6. Prosimy - kto ma i może - przynosić w piątki po Mszy Św. kwiaty ogrodowe na dekoracje ołtarzy, które wykona nasza pani kwiaciarka.

  7. 21-24 sierpnia jest organizowane w Przemyślu spotkanie dla śpiewających dziewcząt w ramach diakonii muzycznej – szczegóły na plakacie w przedsionku.


INTENCJE MODLITEWNE

     LIPIEC

Intencja papieska: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

Intencje Róż Żywego Różańca: O światło Ducha Świętego dla błądzących i zagubionych w wierze i społeczeństwie Polaków, aby odnaleźli drogę do jedności oraz o bezpieczeństwo dla wypoczywających na wakacjach i urlopach.


 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen