INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017- 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2018-04-22


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA


 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza i 55. Dniem Modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Pana żniwa o nowych kapłanów, misjonarzy i osoby konsekrowane, zwłaszcza z naszej parafii.

 2. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.


W LITURGII TYGODNIA WSPOMINAMY:

                ŚWIĘTY NA KAŻDY DZIEŃ>>                  Patroni I orędownicy>>
 • w poniedziałek (23 kwietnia) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Modlimy się za naszą Ojczyznę.
 • w środę 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

      MODLITWA NA KAŻDY DZIEŃ
        Panie Jezu dziękuję Ci że oddałeś swe życie za mnie. Przepraszam że nie zawsze żyłem zgodnie ze słowami Twojej Ewangelii. Dziękuje Ci ponieważ przez swą śmierć darowałeś mi moje grzechy a przez Swoje zmartwychwstanie dałeś mi nowe życie. Przyjdź i zajmij pierwsze miejsce w moim życiu. Ześlij na mnie Swojego Ducha abym stał się taką osobą jak chcesz, abym był. Dziękuje Ci Panie Jezu że wysłuchujesz moje modlitwy z miłością i miłosierdziem. Amen

CYTAT TYGODNIA

          Miłość własna przykryta welonem miłości, sprawia, iż często wierzymy, że służymy Bogu, podczas gdy szukamy jedynie własnej satysfakcji. (Św. Wincenty)


           Ks. Proboszczowi Markowi składamy serdeczne imieninowe życzenia zdrowia oraz wszelkich Bożych łask w posłudze kapłańskiej i otaczamy naszą modlitwą.
           Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, wsparcia świętych Patronów i dobrego zdrowia, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

LITURGIA SŁOWA I HOMILIE NA DZIŚ >>


SPRAWY PARAFIALNE:

 1. W środę Nowenna do MBNP o godz. 18:00 i Msza św.

 2. W czwartek nabożeństwo powołaniowe o 17:45 i Msza św.

 3. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 i Msza św.

 4. W piątek po Mszy św. spotkanie ministrantów.

 5. W sobotę o 8:30 spotkanie oazy dzieci.

 6. W przyszłą niedzielę przed sumą Różaniec prowadzi róża Św. Anny.

 7. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Małżeństwa.

 8. Przypominamy, że wkrótce rozpoczną się prace przy chodniku przez środek cmentarza. Ustalono 100 zł. od rodziny z parafii i rodzin osób spoczywających na naszym cmentarzu spoza parafii. Kwotę powyższą można wpłacić w całości lub ratach.

 9. Bóg zapłać panom za pracę przy wyrównaniu chodnika wokół kościoła.

 10. Z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja planowana jest 2 maja uroczystość przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W programie: - Msza Święta w intencji Ojczyzny - Złożenie kwiatów pod pomnikiem - przejście pod budynek szkoły i uroczyste wciągnięcie flagi na maszt - akademia z okazji 2 i 3 Maja na hali sportowej - marsz „Biało- czerwonych” ulicami wioski ( przy sprzyjającej pogodzie ). Na uroczystość zapraszamy organizacje wiejskie (które mają, ze sztandarami) i społeczność naszej wioski z flagami narodowymi. Przypominamy o zakupie i wywieszeniu flagi na te dni.


INTENCJE MODLITEWNE

     KWIECIEŃ

Intencja papieska: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.
Intencje Róż Żywego Różańca: W intencji dzieci przygotowujących się do l Komunii Św. oraz za młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen