INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

 

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  
2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ


27 maja 2007r. po Mszy św. o godz. 1000 została zawiązana wspólnota Parafialna wyrażająca gotowość stworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Spotkaniu przewodniczył i wygłosił okolicznościowy referat dr Roman Król.

17 listopada przedstawiciele naszej parafii: Zofia i Jan Welcerowie, Zofia Leśniak, Stanisława Leśniak i Wanda Leśniak wzięli udział w spotkaniu formacyjnym członków Akcji Katolickiej w Strachocinie.

16.12. 2007. Piotr Janocha przeprowadził pierwsze spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej w naszej parafii.  Takie spotkania były organizowane systematycznie przez pół roku. Pan Piotr wyjaśniał nam w nich, czym jest Akcja Katolicka i w przystępny sposób przekazał nam cele i zadania Akcji Katolickiej. W ten sposób przygotował nas do samodzielnej pracy w tej organizacji,.

24. 05. Kandydaci POAK wraz z Księdzem Proboszczem udali się z pielgrzymką do Strachociny na uroczystości związane z obchodami wspomnienia św. Andrzeja Boboli. Podczas tych uroczystości dekretem ks. abpa Józefa Michalika został powołany Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Pierwszym prezesem został Marcin Śliwiński, a w następnej kadencji Zofia Jakubczyk (od 2 X 2011).

Od tego czasu członkowie POAK spotykają się samodzielnie na spotkaniach – przeważnie raz w miesiącu – pod przewodnictwem swojego ks. proboszcza, asystenta POAK.  Zgłębiają swoją wiarę podczas kwadransa biblijnego, czytanie i rozważanie dokumentów Kościoła, Dekalogu, omawiają bieżące wydarzenia w życiu Kościoła i parafii. Przekazują swoje spostrzeżenia i przemyślenia na temat sytuacji bieżącej i zachodzących zmianach w Ojczyźnie. Podejmują wiele ważnych dla parafii inicjatyw, są doradcami księży proboszczów w różnych sprawach materialnych i duchowych naszej wspólnoty parafialnej.

I tak, w dziedzinie duchowej organizują adoracje pierwszopiątkowe, czuwania przed Najświętszym Sakramentem oraz w czasie Triduum Paschalnego, przygotowuje i prowadzi Drogi Krzyżowe, przygotowują jubileusz i oprawę Mszy św. jubileuszowej 50. lat kapłaństwa naszego rodaka ks. Jana Wilusza i 20. rocznicę święceń ks. prob Alojzego Szweda, uczestniczą w kursach, szkoleniach, rekolekcjach, dniach skupienia, pielgrzymkach i Opłatkach organizowanych przez DIAK i Oddział Dekanalny. Uczestniczy także corocznie w  diecezjalnej pielgrzymce do swojego Patrona - św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Większość naszych członków przystąpiło także do Rycerstwa Niepokalanej, szczególnie po misjach parafialnych, które prowadził ks. prałat Józef Niżnik, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej oraz Rycerstwa Niepokalanej.  

Akcja Katolicka w naszej parafii to także szereg inicjatyw i konkretnych czynów w postaci corocznych wieńców dożynkowych w Święto Wniebowzięcia NMP, coroczne włączanie się do dobroczynnych festynów organizowanych przez Akcję Katolicką Archiprezbiteratu Krośnieńskiego, wykonywanie palm wielkanocnych, z których dochód zasila konta organizacji parafialnych, organizowanie Opłatka Parafialnego i Jajka Wielkanocnego.

Na bieżąco działalność POAK jest dokumentowana w gazecie parafialnej POWOŁANIE oraz na parafialnych stronach internetowych.

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen