www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Fotogalerie z poza naszej miejscowości

Partnerzy

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
 folklor
przegląd kolęd
 dzień seniora
 muzeum wsi
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
 MALI ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 aktualizacje
 webmaster
 
 
 
FOTOGALERIE Z LAT 2011-2015

FOTOGALERIE od roku 2016

10 lutego 2018 roku odbyła się jubileuszowa, XV Biesiada Rówieńska. Organizatorem były - jak zawsze - organizacje skupione przy KGW, zespole Równianie oraz OSP Równe. Gośćmi specjalnymi były władze dukielskiej gminy z Burmistrzem Andrzejem Bytnarem oraz byłym burmistrzem Markiem Górakiem, którzy wraz z małżonkami uświetnili nie tylko jubileuszową biesiadę, ale także jubileusz 30. lecia pracy przewodniczącej KGW Grażyny Kłap. Obecna była również pani sekretarz Halina Cycak. Nie mogło zabraknąć szefowej Powiatowej Rady Kobiet p. Ireny Soboń z małżonkiem oraz Prezesa Regionalnego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych p. Romana Piłata.

Ozdobą Biesiady były zespoły ludowe z Równego, Kopytowej, Łęk Dukielskich, Haczowa i Jodłowej które swoim kunsztem wykonawczym muzyki ludowej i biesiadnej bawiły licznych gości ze sceny, jak również przy stołach.

Dopełnieniem tego wydarzenia było wykwintne jadło, wspaniała atmosfera i przednia zabawa przy muzyce duetu prezentującego szlagiery muzyki rozrywkowej. fotogaleria>>  film>>


27 stycznia 2018r. 25 lat działalności obchodził zespół Lubatowianie. Z tej okazji gościł w Lubatowej zespół Łęczanie, który przekazał Dostojnym Jubilatom serdeczne życzenia i upominki oraz wykonał koncert. fotogaleria>>


      18 listopada 2017 gościliśmy  na dorocznej Biesiadzie w Wietrznie. Organizatorami były urocze Panie z miejscowego Koła Gospodyń, pod przewodnictwem p. Danusi Czelniak.
    Biesiada zgromadziła - oprócz wielu biesiadników z Wietrzna i okolicznych miejscowości -  zespoły ludowe z Bóbrki, Kopytowej, Łęk Dukielskich i Wietrzna.
    Oprócz występów zespołów było także wspólne śpiewanie pod łęckim przewodnictwem oraz zabawa taneczna przy muzyce solisty, grającego i śpiewającego biesiadne przeboje.
  Przebojem kulinarnym były smaczności stołu regionalnego,  przygotowane i serwowane w gustownej chatce przez gospodynie z KGW. O pożywienie przy stołach zadbali wspaniali kelnerzy - strażacy z miejscowej jednostki OSP. Tylko pozazdrościć takich strażaków, jak ma Wietrzno!
     Wietrzno gościło w tym dniu również szefową Powiatowej Rady Kobiet p. Irenę Soboń z małżonkiem, Prezesa Regionalnego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych p. Romana Piłata, dyrektora Ośrodka Kultury w Chorkówce p. Bogusława Packa, ks. prob Ireneusza Wójcika, radną swojej miejscowości p. Ewę Przystasz oraz dyrektorów: miejscowej szkoły Bożenę Mastej i dukielskiego MOSiR-u Michała Szopę.
    Zapewne wszyscy opuszczali Biesiadę z mocnym postanowieniem, że za rok spotykamy się ponownie! fotogaleria>>

     8 lipca odbył się doroczny odpust ku czci Św. Jana z Dukli "Na Puszczy". Uroczystość zgromadziła kilkudziesięciu kapłanów i rzesze wiernych z okolic i z dalszych części kraju. Po Mszy św. wyruszyła procesja z Relikwiami Świętego do dukielskiego klasztoru, gdzie miał miejsce obrzęd ucałowania Relikwii, a pielgrzymi otrzymali błogosławieństwo. fotogaleria>> film1>> film2>>


      7 maja miały miejsce uroczystości sławiące boje o miasto Śvidnik i okoliczne miejscowości na górze Makovica powiązane ze świętem Św. Floriana, patrona strażaków, których wielu poniosło tam śmierć. Uroczystości obchodzone były po raz 24. Zgromadziły - jak zawsze liczne grono strażaków i mieszkańców okolicznych miejscowości. Po raz 12 w tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyła delegacja z Łęk Dukielskich, wszak głównym organizatorem są władze i mieszkańcy zaprzyjaźnionej z nami Cerniny na czele ze starostką, p. Heleną Madzinovą. Tym razem naszą delegacje stanowiła połowa zespołu "Łęczanie", który dwukrotnie wystąpił  z różnorodnym repertuarem.
Nasza delegacja złożyła także przy pomniku św. Floriana wiązankę biało-czerwonych róż. fotogaleria>>

30 kwietnia miał miejsce jubileusz X lecia Kapeli "Jodłowianie" działającego przy Ośrodku Kultury w Jodłowej. Uroczystość miała miejsce w Centrum Kultury w Dzwonowej, skąd pochodzi "rdzeń" kapeli. Jubileusz zaszczyciły władze samorządowe województwa na czele z panią wicemarszałek Marią Kurowską, a także starostwa i gminy. Oczywiście najliczniejszym gronem były zespoły i kapele zaprzyjaźnione z "Jodłowianami" które dały piękne koncerty, złożyły życzenia Jubilatom oraz wręczyły prezenty. Wśród zespołów był także zespół folklorystyczny "Łęczanie", stąd możemy to wydarzenie zobaczyć w fotogalerii>>


29 kwietnia w Równem odbyła się VI już Gosposiada - biesiada Kół Gospodyń Wiejskich połączona z występami zespołów, konkursami oraz zabawą taneczną. Szerszy, szczegółowy opis ukaże się zapewne wkrótce na stronach Ośrodka Kultury, stąd zamieszczona zostaje tutaj jedynie bogata fotogaleria>>


   W ramach Powiatowego Festiwalu Świąt Bożego Narodzenia odbył się  9 stycznia 2017r. w dukielskim Muzeum finał Międzynarodowego Konkursu Szopek. Poprzedził go koncert zespołu ze Stropkova oraz przepiękne jasełka wystawione przez dzieci, uczniów dukielskiej SP. Tyle artyzmu, które pokazały dzieciaki, zasługuje na najwyższe uznanie. No i oczywiście uznanie i gratulacje dla opiekunów i nauczycieli.

    Po koncertach i jasełkach udaliśmy się na 3 piętro pałacu, gdzie ogłoszono zwycięzców i wręczone zostały nagrody za prace konkursowe - z Polski i Słowacji. Na zdjęciach zobaczyć można niezwykły kunszt i piękno, wielość stylów i metod wykonania, pomysłowość i inwencję twórczą dzieci i młodzieży z obu krajów. Nagrody i wyróżnienia wręczali przedstawiciele władz powiatu, wójtowie, burmistrzowie, dyrektorzy Ośrodków Kultury z Polski i Słowacji. Tę część uświetniły także koncerty, tym razem polskich, młodych artystów.

   Zwieńczeniem tego pięknego wydarzenia był słodki poczęstunek dla wszystkich. fotogaleria>>


  Zgodnie z zeszłorocznym jeszcze zaproszeniem KGW, gościliśmy na jubileuszowej biesiadzie w Wietrznie. 26 listopada odbyła się X edycja tej ciekawej, sympatycznej imprezy.
    Wśród gości byli m.in. burmistrz naszej gminy p. Andrzej Bytnar z małżonką p. Małgorzata Walaszczyk-Faryj, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli, Michała Szopa dyrektor MOSIR w Dukli, ks. prob Ireneusz Wójcik, sołtys Agnieszka Dębiczak i radna p. Ewa Przystasz.
    Na scenie prezentowały się zespoły: "Wietrznianki" "Jarzebina" z Piotrówki, kapele: "Duklanie" z Dukli i "Bobrzanie" z Bóbrki, "Łęczanie" z Łęk Dukielskich oraz kapela zespołu "Łęczanie".
    Zabawa i biesiada trwała już podczas występów zespołów, a później przy akompaniamencie jedno i dwu-osobowego zespołu.
    W Wietrznie zawsze jest uroczo. Tak też było i tym razem.
    Dziękujemy za zaproszenie i gościnę! fotogaleria>>  film>>

    Po raz kolejny Stowarzyszenie "Nasza Piotrówka" zorganizowało Ludowy "Szoł". Była to III edycja tej udanej imprezy podczas której wystąpiły - oprócz gospodarzy, zespołu "Jarzębina" - dwa zespoły "Łęczan", "Wietrznianki" oraz "Dworzanie" z Łubna Opace. Występy zespołów ludowych poprzedziło przedstawienie uczniów miejscowej szkoły.

     Imprezę poprowadził szykownie ubrany na ludowo p. Stanisław, Henryk Chochołek, a o podniebienia i żołądki zadbały Panie ze Stowarzyszenia pod czułym okiem p. Józefy Uram i Pani sołtys Doroty Chudy. fotogaleria>>   

      film1>>  film2>>  film3>>  film4>>

 

     W ostatnią sobotę stycznia odbyła się w pięknej sali domu ludowego w Piotrówce urocza impreza pn. "Karnawał na ludowo". Rangi temu spotkaniu dodali zacni goście ze starostą krośnieńskim p. Janem Juszczakiem oraz panią burmistrz Jedlicza Jolantą Urbanik na czele. Nie zabrakło proboszcza miejscowej parafii Łubno Opace, do której należy Piotrówka, ks. Edwarda Wołosa.

     Rozpoczęło się to spotkanie jednak przedstawieniem "Jasełek" w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. Mogliśmy już po raz ostatni pośpiewać wspólnie kolędy  i wczuć się w atmosferę mijającego czasu Bożego Narodzenia. Serdeczne podziękowanie uczniom i opiekunom wyrazili zaproszeni goście sowicie nagradzając małych aktorów słodkościami. Było również moc życzeń i miłych słów dla organizatorów, gości i mieszkańców Piotrówki.

     W kolejnym punkcie wystąpiły zespoły ludowe: „Jarzębina” z Piotrówki oraz "Łęczanie" z Łęk Dukielskich. Zespoły porwały zgromadzonych do zabawy. Były tańce, biesiada i wspólne śpiewy. Atmosfera była wyśmienita, toteż żal było "Łęczanom" opuszczać niezwykle gościnną Piotrówkę. Dziękujemy organizatorom, stowarzyszeniu "Nasza Piotrówka" z szefową p. Józefą Uram i p. Stanisławowi Chochołkowi za zaproszenie, gościnę i piękną, rodzinną atmosferę. fotogaleria>>          film 1, film 2, film 3, film4


     Zespół "Łęczan" wystąpił 24 stycznia 2016r. w Nienaszowie podczas spotkania świątecznego zorganizowanego przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz Panią sołtys. Po przedstawieniu przez dzieci szkolne jasełek wystąpił kilka razy nasz zespół, prowadząc również biesiadę i wspólne tańce.
     Dziękujemy pięknie w/w oraz Panu Wójtowi za piękną, rodzinną atmosferę oraz zaproszenie.
     Życzymy wielu udanych, nowych pomysłów i ich realizacji oraz zapraszamy do dalszej współpracy z naszymi zespołami. fotogaleria>>    krótki film>>

 

 

 
 
 
 
 

Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
Starostwo Powiatowe w Krośnie

Gmina Dukla

www.stowledkidukielskie.dukla.org        XI 2011            webmaster: kychen