www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

GALERIE CZAJSONA

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
 folklor
przegląd kolęd
 dzień seniora
 muzeum wsi
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
 MALI ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 aktualizacje
 webmaster
 
 
 

 

Zobacz:  WYPRAWY - PANORAMY - GALERIE - TENIS

6 grudnia - jak w roku ubiegłym - zawitał do naszej parafii Św. Mikołaj. Dostojny gość przybył tym razem po Mszy św., gdyż nawał obowiązków zatrzymał go w innych parafiach. Został powitany specjalnie przygotowaną piosenką o Św. Mikołaju oraz krótkimi biogramami o Św. Biskupie.
Z racji wcześniejszej rozmowy z ks. Proboszczem Św. Mikołaj był bardzo dobrze rozeznany w zachowaniach naszych  dzieciaków - i nie tylko - co wyłuszczył w krótkiej przemowie. Następnie przystąpił do rozdawania prezentów, co wzbudziło zrozumiały entuzjazm, zwłaszcza u obdarowanych dzieci. Za dobre sprawowanie podarunki otrzymali także ks. Proboszcz, pan kościelny, pani gospodyni i wszyscy ministranci. Ks. Proboszcz wcielił się także w pomocnika świętego obdarowując wszystkim zebranych wiernych cukierkami.
Po śpiewającym pożegnaniu Święty udał się w dalszą drogę, a dla obdarowanych rozpoczął się ekscytujący czas rozpakowywania prezentów. fotogaleria>>

11 listopada 2018r. bardzo uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. fotogaleria z fragmentu akademii>>. Całość pod linkiem tutaj>>


23 czerwca uroczyście obchodzono jubileusz 125. lecia Kółka Rolniczego oraz 80. lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Łękach Dukielskich. Świętowanie rozpoczęto Mszą św. w kościele pw. NSPJ w Łękach Dukielskich. Podczas uroczystości przedstawiono obrzęd sobótkowy, a całość zakończono ogniskiem i zabawą przy altanie w Kółku Rolniczym. fotogaleria>>


Boże Ciało 2018. Msza św. w rejonie XII i procesja fotogaleria>>


Zabawa sylwestrowa 2017/2018 fotogaleria>>


Święto Niepodległości 11.11.2017 - akademia w sali widowiskowej fotogaleria>>


 

Dożynki wiejskie zorganizowało stowarzyszenie Kółko Rolnicze w dniu 13 sierpnia 2017 roku.

fotogaleria>>


Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę „Wielofunkcyjnego Centrum Kultury w Łękach Dukielskich - Stowarzyszenie Kółko Rolnicze". 24 czerwca 2017 roku. fotogaleria>>


Rocznica I Komunii Świętej. więcej informacji na str. parafialnej>>  fotogaleria>>


Kolejne dwie galerie w tym roku to Dzień Matki i Ojca obchodzony w szkole oraz Uroczystość I Komunii Świętej. Dzień Matki i Ojca>>,  I Komunia Święta>>


Tegoroczna zima (2016/2017) należała do surowych, więc jej - mamy nadzieję - definitywne odejście zapewne skłoni do obejrzenia tej fotogalerii będącej wspomnieniem mrozu, zasp śnieżnych, ale też zarazem niezwykłego uroku, który z sobą niosła. galeria>>


W dniach 26-28 sierpnia 2016r. odbyły się uroczystości Jubileuszu 650 - lecia Łęk Dukielskich. Szczegółowy opis znajduje się tutaj>>.

Poniżej w obszernych fotogaleriach można zobaczyć zdjęcia z większości tych doniosłych wydarzeń.

Piątek 26 sierpnia>>

Sobota 27 sierpnia>>

Niedziela 28 sierpnia Msza św., występy zespołów, pokazy, prezentacje>>,

Niedziela 28 sierpnia rozgrywki sportowe, pokazy sztuk walki>>


24 kwietnia odbył się w naszej hali mecz III ligi tenisa stołowego mężczyzn UKS Łęki Dukielskie - KS Pegaz II Łańcut. Mecz zakończył się nasza porażką 3:10. Poniżej fotorelacja.


21 stycznia 2016 społeczność szkolna - a szczególnie najmłodsza - przygotowała uroczyste spotkanie ze swoimi babciami i dziadkami. Były piękne przedstawienia i życzenia. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.


     Tradycyjnie, w przedostatnią niedzielę lipca odbyły się Spotkania Folklorystyczne pn. "Zachować dla przyszłych pokoleń". Była to już XI edycja tej imprezy, która przypadła w 2015 roku 19 lipca. Wystąpiło 8 zespołów, w tym z Kanady, Litwy i Łotwy oraz ludowi twórcy i rękodzielnicy. opis i zdjęcia na stronach Spotkań>>


26 maja 2015 społeczność szkolna świętowała Dzień Matki i Ojca. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.


     13 października 2014 w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Najmłodsi adepci wiedzy zostali pasowani na uczniów. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

   23 sierpnia 2013 rozpoczęły się trzydniowe Karpackie Klimaty. Piękna impreza euroregionalna o uznanej renomie. W tym roku Klimaty rozpoczęły się naszym łęckim akcentem, gdyż występowały w nich nasze dzieci z zespołu "Mali Łęczanie". Stosowny opis i fotogaleria jest na stronie zespołu, a tutaj Czajson wprowadza nas w świat pierwszego dnia Karpackich Klimatów w szerszym spojrzeniu.
 

   21 lipca 2013 odbyły w Łękach Dukielskich kolejne, IX już Spotkania Folklorystyczne. Opis znajduje się na stronach FOLKLORU, a tutaj w kolejnej fotogalerii możemy zobaczyć, jak to wyglądało okiem aparatu Czajsona.


    6 i 7 lipca 2013 odbywały się coroczne Dni Dukli. 106 zdjęć z tego wydarzenia - oczywiście, ze szczególnym uwzględnieniem naszego zespołu STEP - można zobaczyć w poniższej galerii.


    30 czerwca 2013 Łęki Dukielskie gościły strażaków ochotników podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Szerszą relację można będzie zapewne poczytać i zobaczyć na stronach naszej OSP. W tej galerii można zobaczyć większą część tych zawodów na zdjęciach zrobionych przez Czajsona.


    17 listopada 2012 w naszej miejscowości odbył się II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu pana Andrzeja Krężałka. Obecny był także starosta krośnieński p. Jan Juszczak oraz p. Grażyna Ostrowska, kierownik Działu Kultury i Promocji. Tym razem w turnieju wystąpiły następujące drużyny: UKS Tarnowiec, Mechanik Krosno, Stabilizator Chorkówka, UKS Wrocanka, Krościenko Wyżne, SKM Kopytowa, ZBR Later Rymanów, WOSiR Równe i gospodarze, zespół z Łęk Dukielskich.
    W wyniku rozgrywek I miejsce i puchar zdobyła drużyna Mechanika Krosno, drugie miejsce zajęli siatkarze z Kopytowej, a III gospodarze, drużyna z Łęk Dukielskich.

Autorem wszystkich zdjęć jest Czajson.

/kliknij w obrazek/


    22 lipca 2012 odbyła się kolejna edycja Spotkań Folklorystycznych w Łękach Dukielskich.

/kliknij w obrazek/


    14 i 15 lipca 2012r. trwały kolejne Dni Dukli na których Łęki Dukielskie były reprezentowane przez Panie z KGW z jadłem regionalnym oraz nowo powstały zespół tańca nowoczesnego "STEP", złożony z dzieci i młodzieży, a działający przy Stowarzyszeniu "Jedność" i Ośrodku Kultury w Dukli. Wydarzenia te oraz inne ciekawe ujęcia można zobaczyć w poniższej fotogalerii. 

/kliknij w obrazek/


    Na przełomie kwietnia i maja 2012 w Krośnie i okolicach miały miejsce kolejne Górskie Zawody Balonowe. Czajson takich okazji nie przepuszcza, więc możemy zobaczyć balony nad Łękami oraz imprezy towarzyszące na lotnisku w Krośnie.

/kliknij w obrazek/


 

     W dniu 29.10.2011 w salach sportowych w Łękach Dukielskich i Zręcinie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu pana Andrzeja Krężałka. W turnieju wzięło udział 10 drużyn z następujących miejscowości: Chorkówka, Wrocanka, Dukla, Łężany, Kopytowa, Krosno - Mechanik, Iwonicz, Krościenko Wyżne, Tarnowiec. W turnieju zwyciężyła drużyna SKM Kopytowa pokonując w bardzo emocjonującym finale drużynę z Chorkówki. Na turnieju gościliśmy Starostę Krośnieńskiego Jana Juszczaka.

Klasyfikacja turnieju:

1. Kopytowa
2. Chorkówka
3. Krościenko Wyżne.

Tekst i foto: Czajson  /kliknij w obrazek/


     Zakończenie wakacji 2011. 143 fotografie wykonane przez Czajsona można zobaczyć w fotogalerii z niedzieli, 28 sierpnia. W tym i poprzednim dniu odbyły się ciekawe imprezy - zakończenie wakacji. To nowa inicjatywa Rady Rodziców naszej szkoły.


Spotkania Folklorystyczne 2011 w ciekawym "spojrzeniu" Czajsona


Kolejna galeria to zawody balonowe A.D. 2011
 

     Galeria Czajsona z wizyty na wiertni wschodniej strony wzgórza Franków w Łękach Dukielskich  30 stycznia 2011r. Będziemy Kuwejtem? Czekamy na szczegóły..


      Wielkie żużlowe święto - półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie.
 

     W czwartek 15.07.2010 na krośnieńskim stadionie odbył się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Największą gwiazdą zawodów był Tomasz Gollob, który zgromadził komplet punktów wygrywając zawody. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców około - 7 tyś widzów.

*Lista startowa:*
*1.* Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
*2.* Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz)
*3.* Krzysztof Pecyna (Speedway Polonia Piła)
*4.* Janusz Kołodziej (Unia Leszno)
*5.* Paweł Hlib (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
*6.* Sławomir Drabik (Włókniarz Częstochowa)
*7.* Dawid Stachyra (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
*8.* Adrian Miedziński (Unibax Toruń)
*9.* Damian Baliński (Unia Leszno)
*10.* Damian Celmer (PSŻ Lechma Poznań)
*11.* Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra)
*12.* Tomasz Chrzanowski (GTŻ Grudziądz)
*13.* Tomasz Gapiński (Caelum Stal Gorzów)
*14.* Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
*15.* Robert Miśkowiak (PSŻ Lechma Poznań)
*16.* Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra)


3 lipca 2010. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków Jasło - Krosno /przez Łęki Duk./

 

13 czerwca 2010. Piknik rodzinny w sali widowiskowej/ 88 zdjęć/


19 lipca 2009. V edycja Spotkań Folklorystycznych "Zachować dla przyszłych pokoleń"


1 maj 2009. Górskie Zawody Balonowe - konkurencja w Łękach Dukielskich

oraz zawody w roku 2010 w jednej fotogalerii /85 zdjęć/


 
Prace związane z budową farmy wiatrowej

 

czerwiec-sierpień 2008 / 75 zdjęć/


Prace saperów

2 marca Czajson przy pracy na terenach, gdzie będą wykonywane prace ziemne, wypatrzył obiektywem saperów. Widoczne na zdjęciu "okazy" to tylko mały procent tego, co zostało znalezione. Popatrzmy.


Sylwester 2007 okiem aparatu Czajsona

Fotki w albumie nazwa: sylw07cz /  kliknij>>


Idzie zima, chrońmy zwierzęta

Zwierzaki Czajsona: pies Bruder i kot Maciek 13 XII 07


22 lipca 2007. Spotkania Folklorystyczne


5 lipca. Wyścig Solidarności Nowy Sącz - Krosno /przez Łęki Duk./


Scenki humorystyczne podczas Spotkania Opłatkowego 27 -01-07


Spójrzmy zazdrośnie na  zimę 2005/2006...

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen