www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

AKTUALNOŚCI 2018

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
 folklor
przegląd kolęd
 dzień seniora
 muzeum wsi
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
 MALI ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ZESPÓŁ STEP
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 aktualizacje
 webmaster
 
 
 

 Gości od stycznia 2007

2007/1 -  2007/2  - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

2018

więcej aktualności w gazecie parafialnej Powołanie 


Święto Flagi i Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

    W dniach 2 i 3 maja odbyły się w naszej miejscowości piękne, patriotyczne uroczystości związane z naszą narodową historią: Dniem Flagi oraz Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 maja, a także Uroczystości Królowej Polski, która jest nierozerwalnie związana z największą chwałą polskiego oręża i - dosłownie - cudownych zwycięstw m.in. przed szwedzkim potopem, bolszewicką nawałą wkrótce po odzyskaniu niepodległości, czy też wyzwoleniem z komunistycznego ustroju.
     Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą św. w intencji naszej społeczności i Ojczyzny w parafialnym kościele  w dniu 2 maja. Mszę św. sprawował ks. prob Marek Danak, który w homilii nawiązał właśnie do polskiego patriotyzmu który jest niemalże tożsamy z Maryją Królową Polski, z Jej opieką nad naszym narodem i Ojczyną. Społeczność szkolna, która była głównym organizatorem uroczystości wystawiła poczet sztandarowy, który ubogacił liturgię i podkreślił doniosłość tych uroczystości.
    Po Mszy św. delegacja społeczności szkolnej udała się pod Pomnik Wdzięczności gdzie złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz.
     Po tym akcie uczestnicy uroczystości udali się w kierunku sali widowiskowej, gdzie na placu przed szkołą został wcześniej na stałe zamontowany maszt, na który po raz pierwszy została - przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego - wciągnięta flaga państwowa która odtąd - jak zapewniała p. dyrektor - będzie tam już na stałe.
     Następnym wydarzeniem była akademia dla uczczenia Święta Flagi i Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Piękny, patriotyczny program zaprezentowały wszystkie grupy wiekowe naszej szkoły, a oprawę muzyczną sprawował chór szkolny.
      Końcowym akordem - nieznanym jeszcze w naszej społeczności - był marsz „Biało- czerwonych” ulicami naszej wioski. Było to również bardzo piękne wydarzenie, które z pewnością będzie kontynuowane w latach przyszłych, czego nam, jako mieszkańcom, pomysłodawcom i organizatorom należy serdecznie życzyć. I także wierzyć, że za rok więcej organizacji wiejskich włączy się aktywnie w to piękne dzieło.
       Obchody patriotyczne kontynuowaliśmy także 3 maja, głownie podczas Mszy św. w Uroczystość Królowej Polski. Po sumie udaliśmy się pod Pomnik Wdzięczności, gdzie ks. prob Marek Danak modlił się za Ojczyznę, pokolenia Łęczan, a także Aktem Zawierzenia oddał nas wszystkich w opiekę Maryi.
       Uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie "Boże coś Polskę".

dodano 2018.05.03

Zabawa Sylwestrowa

    
    Jak w roku poprzednim, tak i teraz, łecka zabawa sylwestrowa cieszyła się wielkim powodzeniem. Ponad 220 osób witało 2018 rok w szampańskiej atmosferze. Do tańca przygrywał sprawdzony w ubiegłym roku zespół The Flames. Organizatorem było Stowarzyszenie Kółko Rolnicze i Koło Gospodyń Wiejskich.
    Autorem zdjęć jest Czajson. Prezentuje je w swojej galerii. Zapraszamy!    

dodano 2018.01.01
www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen