www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

AKTUALNOŚCI 2018

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
 folklor
przegląd kolęd
 dzień seniora
 muzeum wsi
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
 MALI ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ZESPÓŁ STEP
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 aktualizacje
 webmaster
 
 
 

 Gości od stycznia 2007

2007/1 -  2007/2  - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

2019

więcej aktualności w gazecie parafialnej Powołanie 

XX Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

  Dzieci z naszej szkoły wystawiły Jasełka podczas XX Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w dukielskim Muzeum. Głównym mottem przedstawienia było hasło i tytuł zarazem: "Europa bez Boga". Bardzo treściwe w swej wymowie, krótkie, ale niosące głębokie przesłanie i troskę o los współczesnej Europy przedstawienie wprawiło wszystkich zebranych w mocną refleksję na temat rugowania Boga i chrześcijaństwa z życia współczesnych europejczyków. Było zarazem wołaniem o wyrwanie się z okowów politycznej i moralnej poprawności krępującej człowieka w niemal każdej dziedzinie życia. Chwała Pani Danucie Witowskiej i Pani Magdalenie Majchrzak za podjęcie takiego tematu Jasełek i odważne prezentowanie fundamentalnych wartości. Był to także powód do dumy dla obecnej podczas Konkursu i Jasełek Pani Dyrektor Beaty Węgrzyn. Razem z podziękowaniami otrzymała od Pana Starosty piękne wydanie "Historii Polski".
  Sam zaś występ naszych dzieci został entuzjastycznie przyjęty. Otrzymały ogromne brawa, a od władz powiatu krośnieńskiego, ze starostą Janem Pelczarem na czele, upominki i słodycze.
  Końcowym akordem spotkania był słodki poczęstunek i ciepłe napoje dla wszystkich uczestników.
   Poniżej pełny opis całego spotkania zamieszczony na stronie dukielskiej.
   7 stycznia br. odbył się w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych organizowany od 20 lat przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Muzeum Historyczne -Pałac w Dukli.
   Jury dokonało wyboru 33 prac spośród 87 nominowanych do nagrody,  które oceniane były w czterech kategoriach: szkoła podstawowa i III klasa gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe, dorośli – inne placówki dydaktyczne. Wernisaż wystawy poprzedził występ zespołu dzieci ze Svidnika. Dyplomy i nagrody laureatom wręczali: starosta krośnieński Jan Pelczar, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, dyrektor Zarządu Powiatu Monika Subik, a także radni powiatu krośnieńskiego: Andrzej Krężałek – przewodniczący Rady Powiatu i Józefa Winnicka-Sawczuk. W wernisażu wziął udział także Mariusz Folcik – przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli. Z gminy Dukla nagrodzeni zostali:
   Milena Buczyńska (kl. VIII) i Łukasz Buczyński (kl.VI) ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich – wyróżnienie w kat. szkoły podstawowe i III kl. gimnazjum (opiekun Katarzyna Majchrzak), Marcin Dziedzic (kl. VIII) Szkoła Podstawowa w Łękach Dukielskich – wyróżnienie w kat. szkoły podstawowe i III kl. gimnazjum (opiekun Magdalena Majchrzak), Joanna Frankiewicz (kla.VI) ze Szkoły Podstawowej w Tylawie  - III miejsce w  kat. szkoły podstawowe i III kl. gimnazjum (opiekun Aleksander Kosior), Jadwiga Bogacz – ŚDS w Cergowej – I miejsce w kat. dorośli (opiekun Barbara Marchewka), Małgorzata Stasik - ŚDS w Cergowej – II miejsce w kat. dorośli (opiekun Kamil Krowicki).
   Wśród nagrodzonych prac znalazły się innowacyjne pomysły przedstawień sceny Bożego Narodzenia, m.in. miniaturowe ujęcie w  muszli ślimaka winniczka, scena z oryginalnych okrąglaków, czy tez szopka wykonana z metalu. Do ich wykonania zastosowano całe bogactwo materiałów, niejednokrotnie nietypowych, jak  np. artykuły spożywcze – grzanki.
    Na zakończenie Szkoła Podstawowa z Łęk Dukielskich zaprezentowała współczesne, europejskie jasełka. Inscenizacja została przygotowana przez nauczycieli Magdalenę Majchrzak nauczycielkę plastyki i Danutę Witowska – katechetkę.
   Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2019 roku. Serdecznie zapraszam  w imieniu Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli.
    Tekst za: dukla.pl, Krystyna Boczar-Różewicz
     
   

dodano 2019.01.08

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen