www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Działalność 2014

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 

 

      

WYDARZENIA


    Rok 2014

  25 października dobyły się kolejne, jubileuszowe Spotkania Folklorystyczne. więcej>> 
  Z racji potrójnego jubileuszu, gdyż X. rocznicę świętowało także nasze stowarzyszenie i zespół "Łęczanie", Spotkania poprzedziły: przypomnienie historii i osiągnięć, wręczenie dyplomów i statuetek dla byłych i obecnych członków oraz podziękowania, dyplomy i statuetki dla naszych dobroczyńców oraz instytucji nas wspomagających. fotogaleria>>  DZIĘKUJEMY!!!

  22 października spotkaliśmy się po raz kolejny na zebraniu omawiając dotychczasowe przygotowania i rozdział prac na nadchodzące dni.

   8 października odbyło się zebranie stowarzyszenia. Tematem głównym było przygotowanie do Spotkań Folklorystycznych i jubileuszu.

Na przełomie sierpnia i września rozpoczęły się przygotowania do jubileuszu Spotkań Folklorystycznych, stowarzyszenia i zespołu "Łęczanie", który będzie miał miejsce w sali widowiskowej 25 października.

   15 sierpnia członkowie stowarzyszenia byli współorganizatorami drugiej edycji Rodzinnej Zielnej więcej>>

     4 sierpnia odbyło się w Klubie kolejne spotkanie Koła Miłośników Historii Wsi Łęki Dukielskie działającego przy naszym Stowarzyszeniu. więcej>>

    Na terenie placu wiejskiego odbył się w niedzielę 1 czerwca piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka. Swoją pomocą w organizacji tego dnia służyli również członkowie naszego stowarzyszenia. Zdjęcia i opis>>

    23 maja odbyło się w Klubie spotkanie Koła Miłośników Historii Wsi Łęki Dukielskie działającego przy naszym Stowarzyszeniu. więcej>>

    Członkowie naszego Stowarzyszenia wydatnie pomogli przy organizacji III Gosposiady Kół Gospodyń Wiejskich, która miała miejsce tym razem w naszej miejscowości 10 maja. Zdjęcia i opis>>

 

 

    Na zaproszenie starostki zaprzyjaźnionej z nami słowackiej Cerniny, 3 maja 6. osobowa grupa członków Stowarzyszenia uczestniczyła w uroczystościach Święta Strażaków na górze Makovica.

   W sobotę 8 marca męska część Stowarzyszenia pracowała na terenie Kółka. Z "małych budynków" poprzenosiliśmy nasze rzeczy do górnej hali, zdemontowaliśmy oświetlenie placu, estrady, gniazda pod tablicami oraz okablowanie. 

    4 marca odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2013. Sprawozdanie z prac złożył przewodniczący, a sprawy finansowe i pokontrolne wnioski przedłożyła w imieniu Komisji Rewizyjnej jego członkini. W trakcie dyskusji o zamierzeniach na rok 2014 zebrani wyrazili aprobatę odnośnie działań zarządu w kwestii organizacji Spotkań Folklorystycznych w sali widowiskowej i połączeniu jej z obchodami X. lecia stowarzyszenia i zespołu. Poruszono i omówiono wiele ważnych kwestii związanych m.in. z prowadzeniem zespołów  organizacji kolejnego Dnia Seniora /wstępną datę Koło Seniora ustaliło na Andrzejki/, dalszej dzierżawy części Kółka Rolniczego, Koła Historycznego, które posiada subkonto przy naszym rachunku.
   Deklaracje członkowskie do naszego stowarzyszenia złożyło 4 osoby.
   Jako że był to ostatni dzień karnawału, zebranie zakończyła wesoła biesiada.

      3 marca przewodniczący złożył dokumenty rozliczeniowe projektu na stroje w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Zapewne przyjdą jeszcze uzupełnienia, gdyż wymogi biurokracji muszą być spełnione. Np. interpretacja podatkowa o kwalifikowalności Vat potrzebna jest aż z Bielska Białej. Dokumenty tam zostały także wysłane. Wielką pomocą w rozliczeniu służyła nam p. Małgosia z LGD Kraina Nafty - dziękujemy!

 W sobotę 1 marca członkowie naszego stowarzyszenia i sympatycy spotkali się na ostatkach w Klubie.
   Do tańca i zabawy przygrywała nasza kapela młodzieżowa, a wspaniała zabawa trwała do późna w nocy.

    14.02.2014 odbyło się w Klubie spotkanie Koła Miłośników Historii Wsi Łęki Dukielskie działającego przy naszym Stowarzyszeniu. więcej>>


    W lutym kontynuowaliśmy prace związane z realizacją projektu. Pożyczkę na pokrycie zobowiązań otrzymaliśmy z pieniędzy wiejskich znajdujących się na koncie Kółka Rolniczego. Dziękujemy zarządowi za udzielenie pożyczki, która niezwłocznie zwrócimy po akceptacji wniosku o płatność.
  Końcem miesiąca podjęliśmy decyzję o przeniesieniu lipcowych Spotkań Folklorystycznych do sali widowiskowej na koniec października. Powodem było znaczne zdewastowanie terenu Kółka i brak gwarancji na jego doprowadzenie do stanu, do którego przez wiele lat doprowadziliśmy, wkładając w ten plac ogrom  pracy i środków. A nie można tysięcy ludzi wprowadzić na niebezpieczny teren. Końcem lutego również upływał termin składania wniosków na dofinansowanie Spotkań z podaniem daty, stąd szybka i stanowcza decyzja.

   W styczniu trwały intensywne działania związane z realizacją wniosku PROW 2007-2013, „Wykonanie strojów ludowych dla zespołu folklorystycznego „Łęczanie”. Firma GABUT z Łodzi wykonała przepiękne buty skórzane /dla pań czerwone!/, a krawiec otrzymał zaliczkę na materiały potrzebne do wykonania strojów. Dziękujemy zarządowi KGW i rodzicom dzieci Małych Łęczan za pomoc  w zebraniu funduszy na ten cel.   

   6 stycznia, po raz piąty odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Opis i zdjęcia na stronach Przeglądu. /kliknij na baner w górnym prawym rogu/

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen