www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Działalność 2005

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

      

WYDARZENIA

            * W dniu 25 listopada 2005r. w Starostwie Powiatowym w Krośnie odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu krośnieńskiego. Stowarzyszenie „Jedność” oraz naszą miejscowość reprezentował sołtys p. Tomasz Węgrzyn.  Celem spotkania, które organizował marszałek województwa podkarpackiego oraz Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej było wyłonienie 2 przedstawicieli organizacji pozarządowych do Podkarpackiej Rady Organizacji Pozarządowych. W wyniku debaty i przeprowadzonego głosowania delegatami zostali: nasz reprezentant Tomasz Węgrzyn oraz reprezentantka Stowarzyszenia z Rogów. Jest to wielki sukces naszej wsi, gminy i Stowarzyszenia, który zapewne przyniesie wymierne efekty dla naszej działalności.

* 19 listopada 2005r. gościliśmy z rewizytą delegację Cerniny w Łękach Dukielskich. Przybyli do nas: Starostka p. Helena Madzinova, radni – pp. Jan Noga i Ivan Hlivak, dyr. szkoły p. Jozef Stroncek, przedstawiciel sportowców p. Radovan Spak. Gośćmi naszymi byli także: odpowiedzialny za samorząd w powiecie Svidnik p. Jan Jurek oraz przedstawiciel straży pożarnej ze Svidnika p. Jan Gibej. Ze strony naszej miejscowości uczestniczyli w oficjalnym spotkaniu: sołtys p. Tomasz Węgrzyn, ze strony szkoły p. Krystyna Delimata, pp. Zofia i Zdzisław Trynkiewiczowie, UKS reprezentował p. Wojciech Węgrzyn, LKS „Zorza” p. Andrzej Kędra, OSP pp. Tadeusz Wierdak, Bolesław Kołacz, Leszek Kołacz, Stowarzyszenie „Jedność” pp. Krystyna Łajdanowicz, Maria Kołacz, Henryk Kyc.

Po obiedzie zapoznaliśmy gości z naszą miejscowością. Każdy z gości został obdarowany piękną panoramą Łęk Dukielskich wykonaną przez naszego rodaka z Torunia p. Ryszarda Kołacza, a oprawioną przez p. Edwarda Łajdanowicza. Celem tego spotkania była konkretna już forma współpracy pomiędzy poszczególnymi organizacjami i instytucjami naszych miejscowości. Nawiązane zostały osobiste kontakty ich przedstawicieli i od nich teraz zależy, jak i kiedy dalsza współpraca będzie kontynuowana. Potem było wspólne biesiadowanie przy stole, ze śpiewem na mniej już oficjalnym integracyjnym spotkaniu. 

* 11 października 2005r. delegacja Stowarzyszenia: Krystyna Łajdanowicz, Henryk Kyc oraz Tomasz Węgrzyn – sołtys, przebywała na Słowacji. Najpierw w Śvidniku została podpisana umowa o współpracy między miejscowościami Łęki Dukielskie a Cerniną. Po obiedzie udaliśmy się do Cerniny gdzie przez przemiłych gospodarzy mieliśmy okazję odwiedzić urząd, szkołę, kościół greko-katolicki a także zapoznać się bliżej z okolicą i życiem mieszkańców. Naszymi przewodnikami byli: starostka p. Helena Madzinova, dyr. szkoły p. Jozef Stroncek oraz Ivan Hlivak – radny i szef tamtejszej straży pożarnej. Po terenach kościelnych przewodnikiem był nam tamtejszy proboszcz.

 * 11 września 2005r. Msza św. z okazji 80-cio lecia parafii polsko-katolickiej w Łękach Dukielskich. W imieniu wspólnoty parafialnej parafii pw. DOBREGO PASTERZA dostaliśmy zaproszenie na obchody 80. lecia parafii. Zespół Łęczanie pięknym śpiewem w kościele uświetnił tę uroczystość, a po niej uczestniczył w poczęstunku zorganizowanym w sali widowiskowo-sportowej.

 

 

* 4 września 2005r. Dożynki wojewódzkie i diecezjalne /diecezja tarnowska/ Radomyśl Wielki. Na zaproszenie burmistrza Marka Góraka reprezentowaliśmy gminę Dukla i naszą wieś w V Dozynkach Województwa Podkarpackiego oraz X Podkarpackim Konkursie Wieńca Dożynkowego. Otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem oraz 200zł. i album dożynkowy.

* 27 sierpnia 2005r. zorganizowaliśmy dla członków Stowarzyszenia oraz chętnych z terenu Łęk wycieczkę krajoznawczą do Zakopanego. Byliśmy na

Gubałówce, Krupówkach, pod Wielką Krokwią oraz na Krzeptówkach. Ukoronowaniem wycieczki było nocne pieczenie kiełbasy.

 

14 czerwca 2005. Ognisko u p. Łajdanowiczów w I rocznicę powstania Stowarzyszenia

 

* 30 kwietnia 2005. Parafialne Jajko Wielkanocne

Dnia 26.04.2005r. Stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 4 tyś. zł. na zakup i uszycie strojów ludowych. Zakupiono pasy, buty, koszule, kamizelki, korale oraz zostały uszyte brakujące części strojów.

27 stycznia 2005 - parafialny Opłatek

 

 

 

* W dniu 11.01.2005r. została podpisana umowa na założenie rachunku bankowego z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku – oddział w Dukli.

Rok 2004

          * Dnia 13.12.2004r. burmistrz Gminy Dukla p. Marek Górak oddał Stowarzyszeniu w dzierżawę pomieszczenia znajdujące się na piętrze budynku „Domu Strażaka” o powierzchni 122,60m2 do bezpłatnego użytkowania na prowadzenie działalności statutowej Stowarzyszenia.

Jajko 2004

Ognisko KGW i zespołu "Łęczanie" u p. Zofii Leśniak

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen