www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Łęcka Biesiada Folklorystyczna

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 

 

          

     I I edycja 2016 - II edycja 2017 - III edycja 2018 - IV edycja 2019 - V edycja 2021 - VI edycja 2022 - VII edycja 2023


   1 października 2016r. nasze Stowarzyszenie zainaugurowało kolejne przedsięwzięcie, którym jest Łęcka Biesiada Folklorystyczna.
   Ideą przyświecającą powstaniu Biesiady był jej integracyjny charakter - zespoły (głównie ludowe), udział mieszkańców i wspólna zabawa. Dawało się odczuć w naszej miejscowości brak organizowanych jeszcze niedawno Dni Seniora. Głównym powodem była coraz niższa frekwencja. Postanowiliśmy zatem rozszerzyć tę formułę o inne osoby i - na skutek różnych szczęśliwych zbiegów okoliczności -zorganizować Biesiadę Folklorystyczną. W zamyśle ta pierwsza Biesiada miała mieć niemalże kameralny charakter: małe koszty i mało rozgłosu. Wieść jednak rozniosła się szybko, a frekwencja - szczególnie w ostatnich dniach - szybko rosła, aż przekroczyła liczbę 130.
     Gościło na I edycji Biesiady sporo zespołów, naszych przyjaciół ze scen i sal Podkarpacia: "Jodłowianie" z Jodłowej, "Lubatowianie" z Lubatowej, "Bobrzanie" z Bóbrki, "Rymanowianie" z Rymanowa, dwa zespoły "Łęczan", zespół weselny "Quadro Plus" oraz nasz najnowszy zespół wokalny o wstępnej nazwie "iSing".
     Urocza atmosfera była domeną tego dnia, a przed wspólnym biesiadowaniem i tańcami wzbraniało się niewiele osób. I zupełnie nie było różnicy w tańcach - czy gra zespół wokalny, czy kapela ludowa!Jadło także było przednie, wszak przygotowały go dwa najlepsze na naszym terenie zakłady z Dukli: "Jasiołka" i "ZIKO".
www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen